Jak powinno przebiegać kompletowanie zestawu komputerowego, krótki opis budżetowych kart graficznych.

Kompletując komputerowy zestaw w pierwszej kolejności należy określić, do jakich celów powinien on służyć. Jeżeli podstawowym przeznaczeniem będzie praca w biurze i ewentualnie ułożenie raz na jakiś czas pasjansa, to w zupełności powinien wystarczyć jakiś tańszy, ale wydajny procesor, odpowiednia ilość pamięci i porządna płyta główna z wbudowaną kartą grafiki.

Jeśli chodzi o procesory, to bardzo dobrze w takich zastosowaniach sprawdza się amd phenom ii x6, konstrukcja ta jest od dawna oferowana w sprzedaży i cieszy się sporym zainteresowaniem – czy amd phenom ii x6 często się psuje. W przypadku płyt głównych bez zintegrowanej grafiki należy również zastanowić się nad jakąś kartą. Tu z kolei zaproponować można amd r5 235, która zastosowania biurowe bez problemów obsłuży, a nawet mniej zaawansowane gry także na niej pójdą.
nagranie

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com
amd r5 235

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Najwydajniejsze karty graficzne będą kosztowały nawet do paru tysięcy złotych, lecz nie każdy będzie miał możliwość ich zakupu. Dla ludzi, którzy dysponują mniejszą gotówką polecane są między innymi Radeony z rodziny R7. Najtańszy z modeli czyli amd r7 240 kupić już można za mniej niż trzysta złotych, i w tej kwocie otrzyma się urządzenie które ma nawet 2 GB pamięci. O niecałe dwieście więcej przyjdzie zapłacić za następny model z tej rodziny, czyli amd r7 250 – bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć. Karta ta dysponuje znacznie większym taktowaniem, a co za tym idzie, jej całościowa wydajność również będzie na wyższym poziomie.

Obie te karty przeznaczone są dla graczy, dla których będzie się przede wszystkim liczyć cena, ale ich możliwości pozwalają jednak na to, żeby z tej gry się cieszyć.