Co prawdopodobie może połączyć dom, deski aktorskie, sale koncertową i imprezę? Wszystkie te miejsca potrzebują profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia

Jeśli dumamy o wielkich imprezach muzycznych czy kulturalnych, czasami tylko dostrzegamy oświetlenie imprez. A to duży lapsus. Bez niego nie byłoby żadnych imprez ani wystąpień cenionych zespołów na stadionach.

Oświetlenie imprez przez poprzednie kilkanaście lat przeszło prawdziwą rewolucję. Postępowość i technologia wkradły się w tę specjalizację.

Jeśli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą tematyką, to kliknij tutaj i zobacz – na pewno Cię to zaciekawi.

Dziś w większości przypadków organizatorzy używają lampy spot i reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe używane do zaakcentowania jakiś ważnych detali, rzeczy lub ludzi. Często używane są na wystawach lub przy oświetleniu estrady. Niektóre mają uchwyty i można wtedy wybierać co powinny oświetlać. Jedynym ich minusem wydaje się dosyć nieduże natężenie światła. Może to pociągnąć za sobą konieczność zamontowania dodatkowego oświetlenia, aby w pełni otrzymać wymarzony efekt.

Łódź

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Reflektor LED stał się bardzo popularny. Podłożem ich światła są diody. Reflektor LED nie rozgrzewa się tak jak tradycyjnażarówka, co jawi się jego dużą cechą dodatnia. Jest energooszczędny, a także nadzwyczajnie długowieczny. Te dwa docelowe punkty mogą być ogromną i przychylną przeciwwagą do jedynego mankamentu tych reflektorów, a zatem ich ceny.

Jeśli jednak spojrzymy na to, przez jaki okres będzie nam pracować zużywając niewiele prądu, cena przestaje być minusem, ponieważ rozmywa się w obliczu całościowego wydawania pieniędzy. Reflektor LED produkuje podświetlenie ciepłe i zimne, a to także trzeba brać pod uwagę kupując optymalny sprzęt.