Co prawdopodobie może połączyć dom, deski aktorskie, sale koncertową i imprezę? Wszystkie te miejsca potrzebują profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia

Jeśli dumamy o wielkich imprezach muzycznych czy kulturalnych, czasami tylko dostrzegamy oświetlenie imprez. A to duży lapsus. Bez niego nie byłoby żadnych imprez ani wystąpień cenionych zespołów na stadionach.

Oświetlenie imprez przez poprzednie kilkanaście lat przeszło prawdziwą rewolucję. Postępowość i technologia wkradły się w tę specjalizację.

Jeśli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą tematyką, to kliknij tutaj i zobacz – na pewno Cię to zaciekawi.

Dziś w większości przypadków organizatorzy używają lampy spot i reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe używane do zaakcentowania jakiś ważnych detali, rzeczy lub ludzi. Często używane są na wystawach lub przy oświetleniu estrady. Niektóre mają uchwyty i można wtedy wybierać co powinny oświetlać. Jedynym ich minusem wydaje się dosyć nieduże natężenie światła. Może to pociągnąć za sobą konieczność zamontowania dodatkowego oświetlenia, aby w pełni otrzymać wymarzony efekt.

Łódź

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Reflektor LED stał się bardzo popularny. Podłożem ich światła są diody. Reflektor LED nie rozgrzewa się tak jak tradycyjnażarówka, co jawi się jego dużą cechą dodatnia.

Jeżeli masz ochotę poznać kolejne informacje utrzymane w tej tematyce, zobacz link. Tam również znajdziesz coś ciekawego dla siebie!

Jest energooszczędny, a także nadzwyczajnie długowieczny. Te dwa docelowe punkty mogą być ogromną i przychylną przeciwwagą do jedynego mankamentu tych reflektorów, a zatem ich ceny.

Jeśli jednak spojrzymy na to, przez jaki okres będzie nam pracować zużywając niewiele prądu, cena przestaje być minusem, ponieważ rozmywa się w obliczu całościowego wydawania pieniędzy. Reflektor LED produkuje podświetlenie ciepłe i zimne, a to także trzeba brać pod uwagę kupując optymalny sprzęt.