Dlaczego gry karciane nadal są modne – zobacz

W obecnych czasach nierzadko można usłyszeć, że gry komputerowe i Internet zupełnie wyparły tradycyjne metody zabawy i rozrywki. Nie jest to jednak całkowita prawda. Gry komputerowe rzeczywiście są ogromnie popularne, jednak tradycyjne formy zabawy nie uległy całkowitemu zanikowi. Warto przykładowo podkreślić, że znaczna część gier komputerowych fabularnie oparta jest na grach planszowych lub karcianych.

gry

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com

Te ostatnie wciąż znajdują wielu entuzjastów, którzy niekiedy zrzeszają się w klubach. Aktualnie powstają również specjalne lokale, gdzie można grać w planszówki i w tym celu aranżować spotkania z innymi miłośnikami gier. Ogromną popularnością cieszą się rozmaite gry strategiczne i fantasy, takie jak przykładowo gra Dixit. Często także rozmaite plansze i kostki do gry towarzyszą standardowej rozgrywce w gry RPG, które to gry rozgrywają się w zasadzie w wyobraźni graczy.

Gry słowne

Od dłuższego czasu w Polsce i na świecie niezwykle popularne są rozmaite gry słowne i pozostałe opierające się na posługiwaniu się językiem. Tego typu gier ostatnio w ostatnich latach stworzono bardzo dużo, są wśród nich tytuły znane i lubiane na całym świecie, takie jak przykładowo Scrabble.

Zaciekawiły Cię informacje wycieczki szkolne za granicę podane w tym wpisie? Niezwykle przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą nowymi notkami. Oczekujemy na opinię!

Tytuł ten zdobył duże powodzenie na świecie ze względu na dużą przyjemność z gry, a także na to, że dzięki niemu można wykazać się dużym zasobem słów. Oprócz tego każda partia jest inna i ciekawa, wszystko zależy od umiejętności uczestników i tego, jak grę poprowadzą. W oparciu o tę grę i nie tylko stworzono wiele innych, przykładowo w Polsce stworzono „Mistrza Słowa”, grę, gdzie uczestnicy rzucają kostkami, na których widać litery. Zadaniem uczestników jest ułożenie jak najdłuższych wyrazów z wylosowanych liter.

Gry strategiczne

Bez wątpienia największym powodzeniem w świecie miłośników gier komputerowych cieszą się tytuły o charakterze strategicznym. Jak sama ich nazwa podpowiada, wymagają one zdolności myślenia strategicznego i planowania. W tytułach tego rodzaju często ma się do czynienia z bitwami, planowaniem struktury wojsk miast itp. Także bardzo wiele gier komputerowych to gry strategiczne. W kwestii gier planszowych, do tej odmiany zalicza się , w oparciu o którą stworzono również popularną grę video dobrze znaną również graczom na terenie kraju.