Gry komputerowe

Ludzie grali w gry od bardzo dawna. Jest to metoda na relaks, a często rywalizację. Jedną z pierwszych rozrywek znanych człowiekowi jest gra królewska. Pierwsze zapisy o tejże rozrywce pochodzą z IV wieku z Persji, dokąd to szachy przybyły z Indii. Ludzie grają także w innego rodzaju gry, przykładowo wymienię tylko domino, gry karciane, albo futbol.

gra

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Gry zmieniły się wraz z odkryciem komputera domowego. Ogólnie o konsolach możemy mówić właśnie, iż są takimi komputerami przeznaczonymi do grania w różnego rodzaju gry, dla uciechy. Pierwsze konsole wynaleziono w 1972 r.. Gra w nich zapisana, polegała na przerzucaniu punkciku na ekranie za pomocą dwóch linii.

Czy poszukujesz teraz czegoś interesującego? Jeżeli tak, to zerknij na witrynę, która niewątpliwie wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do pokrewnej tematyki.

Upłynęły 42 lata, zmieniły się komputery i zmieniły konsole.

Ogólnie o współczesnych konsolach możemy powiedzieć, że są centrum zabaw – jaką konsolę wybrać. Gry, które są w nich zainstalowane, oferują zabawę wszystkim, począwszy od wielbicieli sportu, po fanów książek Fantazy. Tak więc, możemy kierować drużyny futbolowe i to najlepsze na ziemi, można również tańcować czy powalczyć jako żołnierz sił specjalnych. Zmienił się również sposób kontrolowania grą. Tradycyjne joysticki zastąpiono

konsola

Źródło: http://www.morguefile.com/

gamepadem. Oczywiste jest, że istnieją przeróżne typy konsoli. Większości tych urządzeń nie da się unowocześnić, tak więc każdy nowy soft to nowe urządzenie. Na kontynencie europejskim wartość rynku gier wideo oblicza się na czterdziestu miliardów Euro w bieżącym roku, co równa się 170,4 mld PLN.

Segment ten bardzo szybko wzrasta. Przewiduje się, że w roku 2015 wzrośnie aż o 40 procent, czyli przekroczy 60 mld Euro. Rozszerzył się też krąg graczy. Co zaskakujące, duża część z nich to dorośli, panie ok 35 roku życia i mężczyźni w wieku ok. 40 lat. W Polsce rynek ten wynosi ok. 320 mln. Euro. Aktualnie trendy są konsole wyprodukowane przez Microsoft, które reagują na ruch. Podczas gry konsola może zrobić nam fotografie z których można później się pośmiać, może uczyć nas tańca, pomaga ćwiczyć. Jest możliwość bawić się z towarzyszem.