Multimetry jako często stosowane instrumenty

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych, a szczególnie na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i zrealizowania żądań dotyczących ochrony przed porażeniem trzeba zrealizować pomiary rezystancji uziemienia. Do owych pomiarów używany jest miernik uziemienia. Rezystancja ta umożliwia ustalić wartość napięcia dotykowego, jakie może wytworzyć się między rozmaitymi elementami przewodzącymi na kablu ochronnym. Niezbędność pomiaru rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia następuje już na etapie projektowania i realizowania instalacji.
osiedle

Autor: DOLCAN
Źródło: DOLCAN
słuchawki

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Multimetr jest instrumentem przeważnie użytkowanym w zakładzie elektronicznym.

Zaciekawił Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to śmiało przeczytaj też to uzupełniające info (https://radius.info.pl/systemy-dla-psp-osp/). Po prostu kliknij tutaj a z pewnością się nie zawiedziesz!

Służy on elektronikowi zarówno w trakcie uruchamiania nowych sprzętów, jak i naprawiania tych będących w użyciu.

nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne multimetry potrafią realizować parę pomiarów równolegle, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zapamiętywać szacowane wielkości, bądź określać przeciętną z pomiarów.
Dynamometr, nazwany potocznie siłomierzem, służy do badania siły nacisku i siły ciągu, a niektóre z nich także do sprawdzianu masy. Charakteryzuje je czułość, prostota obsługiwania i zrozumiały wyświetlacz prezentujący dane w formie histogramów i wykresów.

Dynamometry znajdują swoje przeznaczenie w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych, również w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.
Do drobiazgowych pomiarów powinno się wykorzystywać aparaturę najwyższej klasy dostarczającą niezawodność pomiarów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,