Multimetry jako często stosowane instrumenty

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych, a szczególnie na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i zrealizowania żądań dotyczących ochrony przed porażeniem trzeba zrealizować pomiary rezystancji uziemienia. Do owych pomiarów używany jest miernik uziemienia.

Czy musisz rozpracować przedstawiany wątek nieco głębiej? Zobacz więc ten odnośnik – więcej znajdziesz tu. Te materiały też są praktyczne.

Rezystancja ta umożliwia ustalić wartość napięcia dotykowego, jakie może wytworzyć się między rozmaitymi elementami przewodzącymi na kablu ochronnym. Niezbędność pomiaru rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia następuje już na etapie projektowania i realizowania instalacji.

osiedle

Autor: DOLCAN
Źródło: DOLCAN

słuchawki

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Multimetr jest instrumentem przeważnie użytkowanym w zakładzie elektronicznym.

Zaciekawił Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to śmiało przeczytaj też to uzupełniające info (https://radius.info.pl/systemy-dla-psp-osp/). Po prostu kliknij tutaj a z pewnością się nie zawiedziesz!

Służy on elektronikowi zarówno w trakcie uruchamiania nowych sprzętów, jak i naprawiania tych będących w użyciu.

nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne multimetry potrafią realizować parę pomiarów równolegle, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zapamiętywać szacowane wielkości, bądź określać przeciętną z pomiarów.
Dynamometr, nazwany potocznie siłomierzem, służy do badania siły nacisku i siły ciągu, a niektóre z nich także do sprawdzianu masy. Charakteryzuje je czułość, prostota obsługiwania i zrozumiały wyświetlacz prezentujący dane w formie histogramów i wykresów.

Dynamometry znajdują swoje przeznaczenie w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych, również w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.
Do drobiazgowych pomiarów powinno się wykorzystywać aparaturę najwyższej klasy dostarczającą niezawodność pomiarów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,