Jak rozplanować dobrą i efektowną witrynę sklepu internetowego?

Planowanie i projektowanie stron internetowych nie jest łatwą czynnością. w pierwszej kolejności należy podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu, tak by dana strona była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najbardziej istotnym warunkiem powinno być za każdym razem zadowolenie odbiorcy.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie powinny być w jak największym stopniu podporządkowane wygodzie użytkownika. Przy planowaniu stron popełnia się dużo różnych błędów, a każdy błąd może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów.

Prezentowany tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również pozostałe polecane (https://www.centrumwygody.pl/ceny) treści, ponieważ wydają się być równie ciekawe i wciągną Cię całkiem.

Istotnym aspektem, choć stosunkowo często bagatelizowanym, jest czytelność stron. Badania wykazały, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst znajduje się na białym tle. Witryny z odwrotnymi kolorami spotyka się całkiem często, na przykład zegarki.worldtrade24.pl. Użytkownikom tego typu stron szybciej męczy się wzrok przy czytaniu.

Należy unikać niepotrzebnych elementów

Jeszcze mniej więcej dziesięć lat wcześniej witryny internetowe prezentowały się zupełnie odmiennie niż na dzień dzisiejszy. Przede wszystkim panowała moda na umieszczanie tam rzeczy mających zwiększyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w rezultacie obniżały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i inne ruchome elementy, jak również dźwięki odtwarzające się na stronie automatycznie. Jakimś rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczenie odtwarzacza na stronie, dzięki czemu klient może odtworzyć dźwięki tylko wówczas, gdy chce. Taki pomysł wykorzystano na stronie uchwytyekranyprojektory.pl. O wspomnianych sklepach można przeczytać tutaj: uchwytyekranyprojektory.pl.

Dobre rozwiązanie w zakresie projektowania
Na chwilę obecną jest znaczna liczba stron sklepów, spełniających dobre założenia. Przykładowo zwykle apteki internetowe posiadają niezwykle wygodne i czytelne strony; przykładem może być aptekabelwederska.pl. Na takich stronach klient może się poruszać z łatwością, dzięki czemu kupowanie staje się szybsze i bardziej przyjemne. Korzystnym rozwiązaniem jest także wykorzystanie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie szkolne24.pl na przykład są to elementy w kolorze zielonym, lecz brak innych barw nie zaburza tam czytelności całej strony. Cała kolorystyka strony nawiązuje natomiast do logo sklepu, co jest często stosowane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony www: sklep szkolne24.pl.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,