Planszówki wróciły do łask. Gdzie można na nie trafić?

Nurty w rozrywce się zmieniają, pojawiają się szalone propozycje, lecz kultowe gry nigdy nie wyjdą z mody. Ostatnio renesans zaliczyły planszówki i widać to praktycznie w każdym miejscu. Możemy zagrać nie tylko w knajpach, ale również na turniejach i konwentach im dedykowanych.
impreza
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie powrót do gier planszowych rzeczywiście widać co chwilę. Przede wszystkim – jest bardzo dużo sklepów w internecie, w których możemy je nabyć, sklepy z zabawkami też proponują spory wybór, a w ogromnych centrach handlowych pojawiły się małe punkty, sprzedające bardzo popularne planszówki i różnego rodzaju poręczne karcianki. Możemy zamówić sporo gier, które można uznać za edukacyjne albo edukacyjno-rozrywkowe, ale w dużej mierze półki zajmuje duży wybór planszówek, jakie ogólnie można okrzyknąć grami imprezowymi. Można je zabrać zwłaszcza na party ”wysokoprocentowe”, zwłaszcza, że wiele z nich z picia kieliszków również robi część gry (a kieliszki służą za pionki).
Tego rodzaju gry imprezowe pokazują się też na wieczorach kawalerskich i panieńskich, wydobywając z przyszłych małżonków głęboko skrywane sekrety lub intymne wyznania. Jeśli umawiamy się z kimś do kawiarni lub po prostu na piwko, także możemy zagrać w różnego typu gry, bo część knajpek, szczególnie niszowych, obok książek czy gazet oddaje do dyspozycji gości kosz z planszówkami. Gry imprezowe to często też skuteczny sposób na integrację osóbna wczasach albo integrację zespołu w miejscu pracy - Planszóweczka. Promocją gier są imprezy adresowane do środowiska graczy, urastające do rangi naprawdę wielkiego wydarzenia. Na konwentach można zagrać nie tylko w odświeżone klasyki, ale też w absolutne nowości, dopiero zdobywające rynki. Gry planszowe
gry imprezowe
Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com
również doskonale sprawdzą się jako upominek, zwłaszcza gdy nie do końca znamy kogoś, kogo chcemy obdarować. Gry to także świetny sposób na ofiarowanie czegoś niecodziennego młodej parze zamiast kwiatów, a co umili długie zimowe wieczory lepiej niż niejeden film.

W epoce gier na urządzenia mobilne, które mają ten walor, iż zawsze mamy je przy ze sobą, planszówki odnoszą naprawdę duży sukces.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.