Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — zwłaszcza te, które są kupowane do pracy

W naszym kraju obowiązuje taką ustawę, że każdy komputer, który jest używany w biurach, powinien posiadać legalny program.
Pewnie wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na jakie wystawiona została policja, gdy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy wśród Polaków, a sami nie świecili zbytnio przykładem. Dzisiaj takie zachowania są już bardzo rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że komputery, które są w budynku i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą mieć oryginalne oprogramowanie, ale też legalny program antywirusowy. To bardzo ważne. Musimy przechowywać na to rachunek i w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeśli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna można liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani niczym najlepsi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, aby przeprowadzić przeszkolenie z ich systemu. Będzie to pewnie bardzo użyteczne, ponieważ badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, ponieważ po prostu o nich nie wiemy. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dziś bardziej popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na komputery firmowe, pamiętajmy o tym, że musimy otrzymać również gwarancję.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,