Na co należy zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy z dostawcą telewizji i internetu?

Zasłanianie się trwającymi długie lata umowami, naliczanie kosztów za niekompletne pakiety, kodowanie dopiero dodanych programów czy niekompetencja pracowników przedstawicielstw obsługi klienta to niektóre przyczyny, które mogą sprawić, że chcielibyśmy odmienić dostawcę sygnału telewizji i internetu

Prezenty

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście radzimy, na co trzeba zwrócić uwagę w czasie doboru dostawcy telewizji i internetu. Przede wszystkim trzeba przeczytać starannie umowę o dostarczaniu sygnału telewizyjnego. Przeróżne podmioty wielokrotnie wykorzystują dla siebie zrozumiałe, ale dla zwykłego człowieka bardzo skomplikowane kwestie.

Przejdź do serwisu oraz dowiedz się i sprawdź (www.it-solve.pl/zarzadzanie-projektami-najlepsze-metody/), czy nasz podobny artykuł będzie ciekawy. Będzie nam też bardzo przyjemnie, jeśli zostawisz ocenę.

Opłaty to kwestia fundamentalna. W dokumencie powinno zostać zawarte, jaka stawka obejmuje jaki pakiet. Chodzi tutaj o ilość kanałów. W umowie powinien znajdować się również punkt w odniesieniu do tego, czy odłączenie jednych kanałów łączy się z zamienieniem ich nowymi. Chodzi o tzw. utrzymanie gwarantowanej liczby kanałów. Takie firmy żądają dodatkowych opłat za aktywowanie kanałów zastępczych.

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com
Firma, która udostępnia tego typu media jak choćby telewizja i internet, nie może pobierać całkowitej opłaty za niekompletne pakiety, zatem w takiej sytuacji, gdy kilku programów zabraknie i dostawca sygnału nie daje innych w zamian. W umowie musi znaleźć się adnotacja świadcząca o tym, że jeśli do tego typu okoliczności dojdzie, to abonent posiada prawo płacić mniejszy rachunek. Należy również zwracać uwagę na czas, jaki obejmuje umowa. Najczęściej operatorzy oferują 2 lata. Trzeba sprawdzić, czy umowa jest przedłużana Automatycznie.

Ceny promocyjne są następną kwestią. Super opłaty promocyjne dostawca powinien ustalić, czy będą trwały przez cały czas umowy, czy jedynie dla przykładu przez początkowe 6 miesięcy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,