Powody, dla jakich opłaca się czytać każdego dnia

O tym, iż czytanie książek niesie ze sobą ciąg zysków, nie musimy nikogo przekonywać. By zatem zachęcić wszystkich leniuchów do czytania codziennie, prezentujemy powody, dla których opłaci się czytać książki każdego dnia.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie książek to nie to samo co telewizja i internet. Czytając lektury o tematyce społecznej albo psychologiczne, kształtujemy nasze charaktery niezależnie od naszego wieku. Oceniając negatywne jak też pozytywne postępowania moralne, porównujemy działania bohaterów z własnym sumieniem. Perypetie bohaterów książkowych w wielu przypadkach doskonale odzwierciedlają nasze życie. Powoduje to, że jesteśmy o wiele bardziej skłonni do refleksji nad decyzjami, które już podjęliśmy bądź które są przed nami.
WD
Czytając codziennie aktywizujesz wyobraźnię, tworzysz obrazy oraz filmy, zestawiasz nabytą wiedzę z tym, co dobrze znasz.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten odnośnik i zobacz, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści (www.beltor.pl/oferta/tasmy-przenosnikowe/13-progowane) swego postu.

Czytanie wspaniale wzmacnia naszą pamięć. Z każdą nową inFormacją, nasz mózg stwarza nowe synapsy, usprawnia działanie istniejących oraz opóźnia proces ich obumierania. Gdy czytasz, Ty a także Twój świat zostaje „przeniesiony” w jakieś inne miejsce, więc nie czujesz natłoku frasunków dnia codziennego. W trakcie czytania, wszelkie bagatele odchodzą w zapomnienie. Czytanie pomaga Ci myśleć w sposób analITyczny. Im więcej czytasz książek, tym więcej będziesz umiał dostrzec.

Drukowane słowo kształtuje jak też rozwija również Twoje inne umiejętności – na pewno łatwiej Ci przyjdzie sortować i przetwarzać informacje. Tym samym aktywujesz zdolności logiczne, pomocne przy podejmowaniu różnych decyzji, uczeniu się czy też rozwiązywaniu kłopotów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,