Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, ale to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od długiego czasu obecne są w naszym życiu, obecnie w większości domów, mieszkań i biur można zobaczyć czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też mały, zgrabny laptop. Wielu ludzi stosuje komputery do pracy, lecz równie dużo, jeżeli nie więcej na komputerze lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Najstarsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego.
gry
Autor: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Źródło: http://www.flickr.com
Było bardzo mało pamięci, procesory szybkie nie były, jak na dzisiejsze standardy, a o monitorze kolorowym nikt nawet nie słyszał. Ale pomimo tego że sprzęt był taki a nie inny, to i tak w owym czasie powstało wiele niezapomnianych produkcji, jakich najważniejszą zaletą była grywalność i prostota. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to ogromny wzrost technologii komputerowych. Urządzenia ogromnie przyspieszyły, układy pamięci bardzo potaniały i to wszystko stało się przyczyną ogromnej popularności komputerów. Wraz ze zmianami sprzętu zmieniały się gry pc, wręcz można powiedzieć, że to gracze w dużej mierze przyczynili się do rozwoju komputerów.
Chyba każdy, kto ma sprzęt komputerowy od czasu do czasu lubi sobie pograć w jakąś grę.
komputer
Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze niedawno bardzo popularne były gry przygodowe, w jakich gracz głównym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał zagadki i zdobywał doświadczenie. Sprzedawane one były w wersjach pudełkowych i przeważnie grać w nie można było tylko samemu. Rozpowszechnienie sieci internetowej odmieniło także rynek komputerowych gier.

Rzecz jasna gry na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () nadal są chętnie wybierane przez graczy i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz rosnąca liczba graczy sięgać zaczyna po gry w sieci internetowej. Często są one darmowe, chociaż i tak żeby coś można było w nich osiągnąć, to powinno się zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a poza tym zagrać w nie można z resztą graczy. Zwłaszcza ogromną popularność gry minecraft - , można wręcz powiedzieć o tym że gra ta jest obecnie przebojem sieci internetowej.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.