Na jakiego rodzaju sprzęcie dziś dobrze jest grać w gry?

Rozrywka mobilna prezentuje się dzisiaj całkowicie inaczej, niż przed kilkunastu laty. Dzisiaj królują gry pod najróżniejszą postacią, a grać naprawdę jest a czym. Praktycznie każdy posiada obecnie komórkę albo smartfon, których możliwości obliczeniowe dużo zaczęły przewyższać możliwości starszych komputerów. Już na tych małych sprzętach można zagrać w sporo najróżniejszych gier, oprócz tego coraz więcej sprzedaje się ich większych braci, czyli tabletów.

logo Xbox

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tablety posiadają znacznie większe ekrany, więc i wygoda gry będzie na nich znacznie lepszy. Jeszcze większe ekrany posiadają komputery stacjonarne, jeszcze do niedawna właśnie one panowały jeśli chodzi o mobilną rozrywkę. Lecz dzisiaj popularność ich znacznie się zmniejszyła, także z tego powodu, że spore grono miłośników grania zdecydowało się w pewnej chwili kupić jedną z konsol, na której gry przygodowe xbox 360 działają tak samo dobrze jak na tradycyjnych komputerach, a same konsole mają kilka zalet, które przyczyniły się do ich popularności. Gracze bardzo je lubią, podobnie jak gry sportowe xbox 360 tak więc rosnąca ich ilość zaczęła rezygnować z tradycyjnego komputera i zamienia woli go zamienić na szybką konsolę, na jakiej rzeczywiście się pogra (np.: przygodówki na Xbox 360).

Konsole można podłączyć do telewizorów, dzięki czemu znacznie lepiej mogą one pełnić rolę rozrywki (Poszukujesz rodzinnejsesji zdjęciowej?Polecamy: sesja rodzinna w Małgorzata Drozdowska Atelier) w porównaniu z typowym komputerem.

Czy w odniesieniu do omawianego w tym artykule problemu otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to inne materiały zobacz w serwisie (https://www.youtube.com/watch?v=wJcmxOW0V0s), który znajduje się tutaj.

Oprócz tego do grania nie używa się klawiatury, a odpowiednich padów, a granie nimi jest znacznie wygodniejsze. Znacznie przyjemniej jest zasiąść ze znajomymi lub dziećmi przy dużym kilkudziesięciocalowym ekranie w salonie, niż cisnąć się na krześle przed niewielkim monitorem. W ostatnich czasach do konsol można kupić dodatkowe ruchowe kontrolery, przez co granie na przykład w gry muzyczne xbox 360 to prawdziwa przyjemność.

Poza tym producenci konsol proponują praktycznie te same gry, co komputery PC. Większość firm sprzedaje nowe gry platformowe xbox 360 na te właśnie urządzenia, na sprzęt pozostałych firm i tradycyjne komputery. Przeważnie daty emisji są w podobnym czasie, więc nie powinno być kłopotów z tym, że trzeba długo czekać na ukazanie się ulubionego tytułu (zobacz te: dobre platformówki na Xbox 360).