W co się gra na konsolach stacjonarnych?

Za chwilę sezon ogórkowy będzie już za nami. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić spragnionych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed końcem roku, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym czasie zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta świeczki.

Obecnie, posiadacze PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było krucho, Xbox 360 pod względem biblioteki gier, bił PS3 na łeb na szyję. Aktualnie jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Sony nie powinni narzekać. Większość wychodzących tytułów to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale megaprodukcji nie brakuje.

W sumie trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że producenci inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasem zrodzi się coś pokroju nietuzinkowego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez żadnych wątpliwości. Trudno się dziwić takiej polityce.

Jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od wielkiego Konami. Ta firma musi się tym razem mocno wysilić. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA okazała się lepsza. Walka pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko Electronic Arts zawsze było krok w tyle.

Pamiętaj, że aby zdobyć ciekawe informacje na omawiany temat, musisz odnaleźć właściwe źródło – zatem odkryj serwis (http://lombardpiaseczno24h.pl/), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Teraz role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć czytniki naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten posiada już ogromną liczbę fanów. Potyczki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się znakomicie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie ze sobą wiele godzin znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się megahitem, tak jak to zapewniają jej twórcy? Ciężko jednoznacznie określić, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami wzlotów a raz upadków. Electronic Arts starało się jak mogło . Dorzucali samochody, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak za starych czasów. Dlatego teraz muszą nas naprawdę zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest młodziutka bo część pierwsza jeszcze leży na półkach sklepowych i jest chętnie kupowana. Naughty Dog to fachowcy, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Produkcje z przeszłości umocniły tę firmę, więc gracz podchodzi do ND z należytym szacunkiem. Pamiętajmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu śliczna. Graficznie onieśmielała inne konsole tej generacji. Jednak Naughty Dog zapewnia, że część I wykorzystała około 30% mocy Playstation 3. Jeśli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać część druga! Ale grafa to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna być nudna. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tę historię.

A co dla ludzi, którzy uwielbiają grać w podróży? Zabranie konsoli do pociągu czy autobusu nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do zamartwiania się. Obecnie sporo tytułów gier na konsolę jest udostępniona również na komputer. Zabieramy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: dbamy o jego baterię. Najczęściej gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Pamiętajmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: ). I słuchawkach na uszy. Możemy już ciekawie spędzić czas w trasie.