Starajmy się nie demonizować gier na konsole

Fajnie, że tak naprawdę polskie dzieciaki mają dzisiaj aż tak dużo ciekawych form spędzania wolnego czasu. Choć gry ps2, ogólnie spędzanie wolnego czasu przed konsolą albo komputerem niesie za sobą trochę zagrożeń, lecz o tym potem nieco się napisze. Na dobry początek powiedzmy tak naprawdę z jakich powodów nigdy nie można nadal bardzo stereotypowo podchodzić do gier!

screen z need for speed

Autor: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo: niektórzy rodzice myślą, że gierki mocno szkodzą, zwłaszcza jeżeli w rachubę wchodzi umysł młodej osoby.

Fascynuje Cię ten wątek? Jeżeli tak, to pod tym odsyłaczem (http://e-plastyczny.pl/artykuly-szkolne/plastelina-i-masy-plastyczne) znajdziesz podobne ciekawe informacje, których nie stracisz z pamięci długo.

Głupie myślenie: w końcu gry nie sprawiają, iż normalny człowiek z dnia na dzień staje się wariatem – na ten przykład oczernianie producentów gier, próba oskarżenia ich, jakoby byli głównymi winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest najzupełniej bezzasadne. Zresztą w sumie można wymienić sporo rodzajów gier…

Zatem są oczywiście dostępne w centrach handlowych gry akcji PS2, które nierzadko w istocie nie powinny być użytkowane przez młodocianych graczy, ale bez przesady: przecież wszystko jest dla ludzi, jeśli jest wyłącznie użytkowane z umiarem! Pamiętajmy, że typowy gracz, w autentycznie każdym wieku, jest osobą, która zasadniczo może sporo się z gier nauczyć, chociażby jęz. obcych!

Są sprzedawane lingwistyczne znane gry na PS2, które sprawiają, iż czymś mocno łatwym jest błyskawiczne przyswajanie słownictwa. To żadna ściema! Ciężko nie dostrzec, że w wielu przypadkach nauka jest najprostsza wtedy kiedy najzwyczajniej młody człowiek nie ma zielonego pojęcia, iż w trakcie beztroskiej zabawy również buduje lepszą przyszłość: a język angielski trzeba znać!

Należy również doceniać to, że gry wojenne bądź bijatyki PS2 są w stanie sprawić, iż dziecko wreszcie zrelaksuje się. Dzieciństwo generalnie musi być możliwie jak najbardziej beztroskie, a w szczególności w obecnej dekadzie stres u dzieci niestety nie jest rzadko zauważalnym zjawiskiem społecznym. Zauważajmy minusy grania, ale nie demonizujmy ich za bardzo, to akurat bez sensu.