Obecnie nie jest problemem zająć dziecko ciekawą grą komputerową albo bajką w telewizji

Chłodne popołudnia mogą ciągnąć się nieskończenie, jeśli trzeba spędzać cały czas w czterech ścianach swojego domu w towarzystwie aktywnej pociechy. W takiej sytuacji narzekanie na straszną nudę wytrąci z równowagi choćby najbardziej spokojnego rodzica.

planszówki

Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś już nie jest trudno przekupić młokosa nową grą na konsolę czy bajką na DVD, ale mało prawdopodobne, by powyższa rozrywka była pożytecznym wyjściem na dłuższą metę. Kiepska pogoda w klimacie Polski może trwać nawet kilka dób nieustannie. Warto mieć wyjście na taką sytuację, aby czas spędzony we własnym towarzystwie stał się jednocześnie czasem spędzonym razem z dzieckiem.

Świetnym pomysłem są wtedy gry planszowe. Przy czym gry planszowe oferowane obecnie w sklepach są znacząco inne od tych z czasów PRL. Przede wszystkim każda gra została precyzyjnie zaprojektowana, dopracowana graficznie, zrobiona z wielu różnych komponentów z wielką starannością. Dlatego grający mogą bardziej poczuć nastrój danej gry i naprawdę dobrze się bawić.

Ładnych kilka lat temu zaczęły się wyodrębniać konkretne rodzaje gier odróżniające się pomiędzy sobą sposobami rozgrywania, możliwościami rozwijania partii a także używanymi w grze dodatkami. Znalazły tutaj gry karciane, gry RPG i najobszerniejsza spośród nich kategoria, mianowicie gry planszowe. Tą ostatnią grupę dzieli się na więcej tematycznych podkategorii, zaś fabuła gier ograniczana jest tak naprawdę tylko wyobraźnią piszących. Są tutaj gry imprezowe, gry przygodowe, gry logiczne oraz gry familijne.

planszówka monopol

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
W gry dla dzieci mogą już grywać maluchy około czwartego roku życia, bowiem rozgrywka jest przeważnie łatwa i w pełni dostosowana do możliwości dziecka w tym wieku.

Hej, sprawdź to ulotki nowy sącz, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Oczywiście korzyści wynikające z takiej zabawy są na pewno duże. Dzieci rozwijają umiejętność logicznego rozumowania, uczą się zdrowej rywalizacji oraz radzenia sobie z porażką.

A to wszystko odbywa się w baśniowych klimatach, w bezpiecznym towarzystwie najbliższych. Górna granica lat nie jest określona, bowiem dla dojrzałych graczy można znaleźć również bardzo ciekawe gry planszowe, które pozwolą zająć graczy nawet przez cały wieczór, warto spróbować gry planszowe. A radość przy wspólnej zabawie jest bezcenna.