Garść uwag na temat współczesnej prozy fantasy w naszym kraju i gronie pasjonatów, których bez ustanku zdobywa

Fantastyka w powieści czy na dużym ekranie przybiera obecnie najróżniejsze formy. Literaturoznawcy i miłośnicy tego typu powieści czy ich ekranizacji, z pewnością ciągle mają w pamięci klasykę, czyli przykładowo bajki Stanisława Lema. Przedstawiona tutaj wizja następnych stuleci nie każdym przypadku napawa radością, lecz czytelnik rzeczoną lekturą rozczarowany się nie czuje. Inwencja twórcza bajkopisarza jest tak imponująca, że zjednuje mu wielu wielbicieli.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei osoby, które nie kochają poświęcać się lekturze, z chęcią wybiorą się na doskonały film z gatunku fantasy. Producenci nie idą jednak w kierunku wyznaczonym przez Lema – najczęściej w wspomnianym przypadku mamy do czynienia z całkowicie odmiennymi wizjami odległej przyszłości. Niejednokrotnie spotykanym motywem bywa walka dwóch światów. W klasycznym starciu dobra ze złem biorą udział dwie strony: grupa Ziemian oraz stworów z innej planety. To w większej mierze filmy akcji, gdzie wplecione zostają także wątki miłosne.
Kolejną próbą pogodzenia nowoczesności z tradycją jest twórczość Andrzeja Sapkowskiego. Pisana przez niego proza oczarowuje nade wszystko facetów, bo jak dobrze wiadomo, panie o wiele częściej i bardziej ochoczo sięgają po romanse. Wyżej zasugerowana uwaga nie przesądza o tym, że przedstawicielki płci ładnej nie staną się sympatykami twórczości tegoż pisarza i w żadnym wypadku nie trzeba tutaj mieć na myśli jedynie kobiet, które trudnią się oceną twórczości literackiej.

A. Sapkowski zasłynął jako twórca „Wiedźmina”, ale na jednym tytule jego pisarskie plany się nie skończyły. W 2013 roku ukazała się kolejna pozycja, która swoją tematyką w wyraźny sposób nawiązuje do poprzednich historii. Mamy tutaj na uwadze tytuł „Wiedźmin sezon burz”, który szybko zdobył uznanie czytelników w całym kraju (fonopolis.pl).

W zalewie otaczających nas tekstów niełatwo jest odnaleźć naprawdę wartościowe informacje. Z tego powodu jeśli fascynuje Cię taki artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://www.autonome.pl/).

A krytycy jednomyślnie orzekli, że wena twórcza Sapkowskiego ma się całkiem dobrze.

Sapkowski

Autor: Hikaru Kazushime
Źródło: http://www.flickr.com
Książkę „Wiedźmin – Sezon Burz” można rzecz oczywista zakupić właściwie w każdej księgarni. Komu jednak zależy na ekonomicznym gospodarowaniu domowym budżetem, być może zacznie przeglądać propozycje sprzedażowe, które udostępniają księgarnie internetowe. Bardzo często ceny w sieci są o wiele niższe niż te, które widzimy na sklepowych półkach. A osobom, które w ogóle nie lubią wydawać wypłaty na takie przedmioty, to bez wahania skierują swoje kroki do gminnej biblioteki.