Automatyzacja testów, systemy wbudowane - części i aktywność komputera.

Rozpoczynając od początku objaśnimy co to są systemy wbudowane i do czego służą. A więc, system ten jest systemem specjalnego przeznaczenia, który jest całkowitą częścią obsługiwanego przez niego notebooka.
sprawdź więcej na polecanej stronie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Systemy wbudowane mają za zadanie spełniać określone wymagania ściśle zdefiniowane do obowiązków, które mają realizować (dowiedz się więcej na polecanej stronie). Nie można więc nimi nazywać typowego uniwersalnego komputera osobistego indywidualnego. Każdy system wbudowany oparty jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do realizowania ograniczonej ilości prac lub nawet jedynie do jednego. Zależnie od przeznaczenia może obejmować oprogramowanie dedykowane jedynie temu urządzeniu lub system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Zwykle decyduje o tym nota niezawodności, jaki ma proponować dany system wbudowany. Uniwersalną zasadą jest, że im skromniej złożone oraz specjalizowane jest oprogramowanie, tym bardziej system jest bezusterkowy i pozwala szybciej reagować na sytuacje krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skupimy się na automatyzacji, w wielu przypadkach postrzeganej jak lekarstwo na problemy powiązane z niską jakością oprogramowania, która wyraża się poprzez ogromną ilość defektów. Poniektórym wydaje się, że jeżeli przyspieszymy proces weryfikowania poprzez jego zautomatyzowanie to momentalnie auto-magicznie będziemy popełniać mniej błędów.


Warto jednak pamiętać o tym, iż o ile automatyzacja testów prędzej pokaże nam widome objawy problemów z jakością naszego programu, to tych błędów nie rozwiąże. Tester programu współpracuje ściśle z programistami. Dostaje funkcjonalność od informatyka i testuje, czy istnieją w niej błędy, czy funkcjonuje tak jak musi - według specyfikacji, czy działa sprawnie na wszystkich wspomaganych przeglądarkach. Jeśli przejdzie przez tester z efektem pozytywnym to konkretną funkcjonalność systemu wdraża się do produkcji, albo do testów już u kontrahenta, jeśli sobie tak zażyczył.

Krótko mówiąc, tak samo automatyzacja testów jak i systemy wbudowane posiadają jedną wspólną cechę - obie dotyczą komputera. Z taką różnicą, że systemy znajdują zastosowanie konkretnie we wszystkich domenach, w których kroczy się to tego, by przyrządy codziennego użytku były tzw. „inteligentne” i mogły praktykować coraz to trudniejsze czynności .

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.