Uniknij tragedii i mandatom, tworzenie imprez masowych – podstawowe założenia, o których trzeba pamiętać.

Podczas organizacji imprez masowych musimy pamiętać o jednym głównym zagadnieniu, jakie jednak powraca co pewien czas. Tworzone wydarzenie staje się wystarczająco duże po przekroczeniu tysiąca uczestniczących. Wypadałoby wtedy zgłosić i ubezpieczyć ogół wydarzenia. Jednak nie zapomnijmy, że jak gościmy dziewięćset osób, to nie zwalnia nas to od zabezpieczania.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę musimy zaakceptować to, że czekają na nas odwiedziny w paru miejscach. [

koncert

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw swe kroki wypadałoby skierować do wójta, który najpierw udzieli nam pozwolenia na organizację wymarzonej zabawy. Bez tego będziemy mieć do wyboru jedynie ograniczyć ilość uczestników albo usunąć wydarzenie. O ile jeśli mamy zawczasu wynajęte od miasta miejsce, z tym zezwoleniem nie powinno być problemów. Podobnie sprawa się ma w policji i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już mamy miejsce musimy pomyśleć o zabezpieczeniu miejsca. Zapewne przy podobnej imprezie planujemy zaprosić jakąś gwiazdę. Trzeba wziąć pod uwagę, że im ogromniejsza sława owej osoby, tym często solidne wymagania. I nie tylko mam na myśli szampana do własnego pokoju, ale głównie o barierki zaporowe ( zobacz dedykowane rozwiązania ). Przykłademmoże być sprzed kilku lat koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock. Dokładnie na nim pojawiły się niespotykane tam do tej pory wymagania o najlepiej ogrodzenie pełne. Często jednak to za mało. Główne gwiazdy powinniśmy lokować w odpowiednio do tego wypożyczonych halach i klubach. A powodem są potrzeby, jakim bywa ogrodzenie pełne, które normalnie nie da się umieścić w wielu najlepszych miejscach. Większość fanów bywa już raczej do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz swoistym rytuałem. Oprócz tego powinniśmy można zadbać o firmę ochroniarską, najlepiej sprawdzoną, która ma wykwalifikowaną, dobrze zbudowaną kadrę.

W sytuacji,gdy chcemy również żywność na organizowane wydarzenie, dobrze liczyć się z wizytą sanepidu. A to niestety może wiązać się z dużymi restrykcjami.
Jak widać, organizator ma wiele kwestii na głowie, a te wymienione to niestety tylko czubek góry [przyrządy zjazdowe] lodowej..
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,