Jakie przedmioty zabrać ze sobą na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Warto zadbać o to, aby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Obozy tego typu organizuje się z reguły na obszarach sprzyjających wszelkim grom taktycznym. Często są to wycieczki w tereny górskie lub na mazury. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, jednak mając na uwadze wojskowy sznyt wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się także tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać już mocniejszego rygoru, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego rodzaju jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Na tego typu wyjazdach będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Ponadto na takiego typu wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor (odwiedź nas na wrocław tor wyścigowy) przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszystkie dodatki typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Można przed wyjazdem podpytać organizatorów, jakiego rodzaju asortyment jest potrzebny. Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Warto również pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie zakupimy szybko masę elementów asortymentu potrzebnych na taką wycieczkę.