Najlepszy samouczek wideofilmowania z powietrza

Filmowanie z powietrza, czy sesje fotograficzne z typowego lotu ptaka należą do najbardziej efektownych. Przed rozejrzeniem się za firmą zajmującą się fotografowaniem z powietrza, warto rozeznać się w ogólnikach o powietrznym filmowaniu.
Ujęcia z nieba są doskonałym materiałem pod promocję własnych usług. Skorzystają na nich prywatni biznesmeni (deweloperzy, właściciele gruntów) jak i większa wspólnota samorządowa (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza

Autor: energylabsbr
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama terenu z powietrza to także magnes dla gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych czy pensjonatów. Z drugiej strony filmowanie z lotu ptaka utożsamiamy najczęściej z widowiskowymi scenami w filmach. W parze z efektami idzie jakość – sprzęty o najwyższych gabarytach wynoszą bezzałogowe platformy, które pozwolą cieszyć się doskonałą jakością przekazu.

Skorzystanie z usług maszyny bez załogi, która wynosi aparaty i kamery w powietrze to kwestia co najmniej paru czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli chcemy ogarnąć jak największą przestrzeń lądową konieczne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Chmury z wiatrem na pewno nie pozwoli na wykonanie materiału. Filmowanie przestworzy nie powinno odbywać się też pod słońce – daje to rozmyte tło i niewyraźne efekty. Sam teren, nad którym dokonuje się podniebne kręcenie nie powinien posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy różnych wysokich zabudowań. Nie poleca się też wykonywania takiego „pokazu” filmowania nad tłumami widzów. Z rejestrów reżyserów przestworzy chętnie korzysta telewizja, która na co dzień nie ma możliwości ciekawej i efektownej relacji z imprez masowych.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Ceny zależne są od takich czynników: dojazd na miejsce kręcenia, przestrzeń powietrzną, czasu filmowania z powietrza. Do kosztów wlicza się też tzw. postprodukcja, czyli przetwarzanie i kadrowanie wykonanego materiału. To najpopularniejszy sposób ustalenia usługi, chyba że poszczególne kwoty zamieszczone są w cennikach firm na stronach internetowych- tamta strona.

Aby móc realizować materiał z powietrza firmy zmuszone są do otrzymania specjalnej licencji w zakresie usług powietrznych.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst opublikowany na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej warszawa zimą tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Jej zdobycie poprzedza stosowne decyzja jednostki lotów cywilnych w Warszawie.