Gdzie można kupić dobry sprzęt dla myśliwego?

Rosną szeregi myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej niewiast – Dian, księży a wiek właścicieli sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Polubiliśmy łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, ponieważ ten termin oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, z tej przyczyny zalecana jest wieczna obserwacja ich liczebności.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czający się na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska i gadżety strzeleckie. Dobrze przygotowany myśliwy dba także o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody i własnego komfortu. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po parogodzinnym spacerze w mokrych butach czy przemoczonej odzieży.

Podane części garderoby są niesamowicie ważne.

Jeśli interesują Cię artykuły publikowane na niniejszej witrynie, to z pewnością świetna strona (http://jetzone24.com/) także będzie dla Ciebie godna uwagi.

Jak skompletować odpowiedni strój? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie zabezpieczają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś wiele przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem głównym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Dobrze przystosowana odzież myśliwska umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą i w słońcu i w deszczu.