Co to jest oraz do jakich celów jest wykorzystywany tzw. load bank?

W obecnych dniach niemalże wszyscy jesteśmy uzależnieni od używania elektryczności. Nawet jeśli pojechalibyśmy na biegun północny, to pragnęlibyśmy tę wędrówkę uwiecznić, czyli zrobić fotografie.

elektrycy podczas pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
A baterie w naszym aparacie trzeba przecież jakoś doładować. Siła elektryczna jest równie istotna do poprawnego działania wszystkich przedsiębiorstw. Godnym wspomnienia stwierdzeniem z zakresu współczesnej elektryczności jest tak zwany load bank- sprawdzone load bank. Jest to urządzenie jakie służy do prób niezawodności generatorów prądotwórczych, zapasowych urządzeń zasilających UPS bądź systemów ochładzania w dużych pomieszczeniach z serwerami oraz ośrodkach baz danych.

Tzw.

Nie ociągaj się, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do www. W tym miejscu odnajdziesz interesujące wpisy.

load bank to zatem niezwykle ważne i użyteczne do diagnostyki wspomnianych narzędzi urządzenie. Z tego powodu istotny dla mnóstwa zakładów jest tzw. load bank testing, a zatem proces testowania oraz analizowania skuteczności urządzeń i systemów z wykorzystaniem wymienionego tutaj urządzenia rozpoznawczego jakim jest właśnie load bank. Agregaty prądotwórcze, znane również jako generatory prądotwórcze to urządzenia elektroenergetyczne, jakie przedstawiają samodzielne źródło prądu- www.

Takowe agregaty prądotwórcze są zbudowane z dynama, motoru spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz różnorodnych urządzeń, jakie służą przykładowo do kontroli oraz obliczeń. Agregaty prądotwórcze znajdują wykorzystanie w takich branżach jak np. szeroko pojęte oświetlanie czy ogrzewanie np. budynków. W zależności od zadania agregatów generujących prąd dzieli się je na agregaty prądotwórcze w zastosowaniu lądowym albo morskim.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,