Na czym polega fenomen gier online?

W świecie gier online ostatnie lata upływają na wzroście gier dostępnych dzięki przeglądarkom. Dają one graczom dwie możliwości wejścia w świat wirtualny – przez samą stronę www lub też po zainstalowaniu gry na swoim dysku. Drugi z wariantów gwarantuje więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a tym samym ulubionej przygody z grą.

Odzew jakim cieszą się gry na przeglądarkę to nade wszystko zasługa dostępności i darmowości. Aby móc zagrać nie potrzeba żadnych środków finansowych ani licencji, wystarczy że zarejestrujemy się na serwisie i to wszystko.

Kiedy stwierdzisz, że dobrze byłoby przeanalizować inny aspekt omawianej problematyki, kliknij ten link i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów na stronie (coollycoolly.com/praktyczny-prezent-na-swieta-masazer-ciala-coolly/).

Zostaje już tylko „wejście” w wirtualny świat, przechodzenie następnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zaś zależy już tylko od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na platformach mogą mierzyć się zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie można marudzić i narzekać – gdy ktoś ze znajomych „nawali”, z pewnością znajdzie się w tym samym czasie i zakątku sieci inna osoba, którą zidentyfikujemy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, z reguły odsyłająca do najważniejszych statystyk w świecie gry – polecana strona.

Dzięki podglądaniu konkurenta w mgnieniu oka zweryfikujemy na jakim jest on poziomie. W przypadku gier nastawionych na walkę pozwala to unikać nierównego pojedynku, śmierci, a tym samym konieczności budowania od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najbardziej. Tak więc klikając w ikonkę obok nazwy gracza możemy podejrzeć statystyki konkurenta, jego profesjonalizm, czy kluczowe w batalii wskaźniki siły ognia.

Wskaźniki graczy online trudno sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry – w „sportowych” liczą się rankingi i passy, kiedy chodzi o gry strategiczno-ekonomicznych liczy się więcej czynników pobocznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z wytycznymi i regulaminami gry. Im szybciej dozbroimy się, udoskonalimy parametry ognia, tym większe okażą się nasze szanse na wygranie z równym i lepiej dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.