Kreowanie strony www

Sporo osób uważa, iż strona internetowa jest trampoliną do rozwoju firmy i z chwilą jej powstania przynosi zyski. Cóż, sprawa nie zawsze jest tak prosta. Założenie strony www to nie zbitek przypadkowych liter, lecz rozważne działania.

strona www - portfolio

Autor: Flavia Ramalho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy zatem: na skuteczną promocję firmy w internecie przekłada się nazwy domeny. Nazwa powinna być nietrudna do zapamiętania. Zadanie to nie należy do najprostszych, dlatego, że na rynku domenowym większość ciekawych nazw jest już po prostu zajęta. Z tego powodu powstały wyszukiwarki domen, dzięki którym wyszukiwanie domen stało się prostsze.

projekt strony internetowej

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com

Nazwa domeny powinna być w pewnym sensie wizytówką firmy, z tej przyczyny w sytuacji gdy krótki adres będzie już zajęty należy sprawdzić nazwy dwuczłonowe. Miejmy na uwadze, że nazywa domeny ma wzbudzać zaufanie i tworzyć pozytywny wizerunek firmy. Jeżeli działamy na rodzimym rynku, wskazana będzie końcówka „pl”. Unikajmy podawania w nazwie cyfr lub zapisywania obok siebie podobnych w zapisie liter np. „i”.

Jeśli nosimy się z zamiarem by założyć bloga, wykupienie konkretnego adresu z imieniem i nazwiskiem będzie dobrym wyborem. Blog posiadający własną domenę odbierany jest jako bardziej profesjonalny od blogów tworzonych w darmowych serwisach. Dodatkowo mamy możliwość tworzenia swojej marki pod określoną nazwą.

Gdy mimo udzielonych rad mamy obawy czy poradzimy sobie z tym tematem albo czas nam na to nie pozwala, najlepszym pomysłem będzie zdać się na profesjonalistów. Niektóre firmy gwarantują kompleksowe pakiety – domenę, hosting oraz kreatory zarówno samej strony internetowej, jak i np. sklepu internetowego. Często dostawcy usług zapewniają nam także tak zwane narzędzia SEO, dzięki czemu klienci łatwiej odszukają prowadzony przez nas program do obiegu dokumentów w internecie.

Zróbmy test czy nazwa, którą nam zaproponowano łatwo zapada w pamięci. Dobrym testem na zapamiętanie domeny jest podanie nazwy przez telefon, lub przestawienie adresu przyjaciołom. Jeżeli bez problemu zapamiętają adres, oznacza to, iż zaproponowano nam idealną nazwę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,