Gry planszowe wróciły do łask. Gdzie możemy na nie trafić?

Nurty w branży rozrywkowej zmieniają się, pokazują się odjazdowe gry, ale kultowe gry nigdy nie wyjdą z mody. Ostatnio powrót na salony przeżywają planszówki i można zauważyć to praktycznie w każdym miejscu. Możemy pograć nie tylko w kawiarenkach, ale również na turniejach i imprezach im dedykowanych.

impreza

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie powrót do gier planszowych autentycznie jest zauważalny na każdym kroku. Po pierwsze – jest sporo sklepów internetowych, gdzie możemy je zamówić, sklepy stacjonarne także proponują wielki wybór, a w wielkich centrach handlowych pojawiły się sklepy-wyspy, dystrybuujące najpopularniejsze gry planszowe i różne poręczne karcianki. Możemy zamówić sporo gier, które można uznać za edukacyjne lub edukacyjno-rozrywkowe, ale w ogromnej części na półkach znajduje się ogromny wybór gier planszowych, które ogólnie można okrzyknąć grami imprezowymi. Nadają się szczególnie na wyjazdy zakrapiane alkoholem, szczególnie, że wiele z nich z picia wódki też robi część gry (a kieliszki służą za pionki).

Hej, sprawdź to (https://piwoznawcy.pl/eventy/), jeżeli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a zobaczysz, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Tego typu gry imprezowe pojawiają się też na wieczorach kawalerskich i panieńskich, mając za zadanie wydobyć z przyszłych małżonków głęboko skrywane sekrety albo żenujące wyznania. Jeżeli umawiamy się z kimś na kawę albo po prostu na piwo, także możemy się rozerwać w ten sposób, ponieważ część knajpek, szczególnie niszowych, obok książek czy gazet oddaje do dyspozycji gości kosz z grami. Gry imprezowe to często również świetny sposób na integrację osóbna wyjeździe lub zgranie zespołu w miejscu pracy.

Elementem promocyjnym są imprezy dedykowane graczom i środowisku graczy, urastające do rangi całkiem dużego wydarzenia. Na konwentach można pograć nie tylko w odświeżone klasyki, ale także w zupełne nowości, mające dopiero swoją premierę. Planszówki

gry imprezowe

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com

też świetnie sprawdzą się jako prezent, zwłaszcza gdy nie do końca znamy osobę, którą chcemy obdarować. Gry to też idealny sposób na ofiarowanie czegoś niebanalnego nowożeńcom zamiast kwiatów, a co jest w stanie umilić długie zimowe wieczory lepiej niż niejedna komedia romantyczna.

W epoce gier na urządzenia mobilne, które posiadają ten walor, że najczęściej nosimy je przy ze sobą, planszówki robią naprawdę dużą furorę.