W jaki sposób współczesna informatyka będzie wspierać mniejsze i większe firmy, znaczenie odpowiedniego oprogramowania dla ich działalności.

Obecnie coraz ciężej prowadzić jakiś biznes bez właściwego informatycznego wsparcia. Szczególnie że tak naprawdę najróżniejszy sprzęt komputerowy laptopy i tablety są powszechnie dostępne i kosztują coraz mniej. Jednym z najważniejszych programów, których się używa przez chyba wszystkich są arkusze kalkulacyjne oraz edytory tekstu. Tu od dawna niepodzielnie królują programy największego monopolisty na tym rynku, lecz jeśli ktoś nie chce wydawać kilkuset złotych na licencje, to będzie miał do wyboru parę darmowych pakietów.

apliakcje mobilne

Przy ich pomocy również będzie mógł sporo zrobić, są one w dużym stopniu kompatybilne, więc do mniej zaawansowanej obsługi powinny wystarczyć. Przy pomocy edytorów tekstu da się przygotowywać różnego rodzaju pisma, umowy i inne dokumenty, a jeżeli firma nie korzysta z żadnego programu do ewidencji sprzedaży to również faktury. Z kolei przeznaczeniem kalkulacyjnych arkuszy są wszelkie rzeczy wiążące się z obliczeniami. W zdecydowanej większości biur narzędzia wera tego typu to podstawa, lecz z reguły używa się ich dużo więcej.Przy większej liczbie dokumentów ręczne wystawianie faktur byłoby dość uciążliwe, dlatego też można posiadać również jakiś program wspomagający sprzedaż. Programy takie są dostępne w bardzo wielu wersjach, od malutkich na jedno stanowisko aż po bardzo rozbudowane systemy ERP pozwalające na obsługiwanie większych firm.

aplikacje na smartfony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu branżach potrzebne jest także odpowiednie oprogramowanie związane z profilem działalności. Osobom które projektują grafikę będą korzystać z wydajnych programów do jej obrabiania, a inżynierom zajmujących się projektowaniem konstrukcje stalowe przydadzą się narzędzia do ich liczenia. Obecnie coraz popularniejsze są różnego rodzaju aplikacje mobilne dla firm, pozwalające na pracę na smartfonach i tabletach (np: runloop aplikacje mobilne ). Co prawda do pracy stacjonarnej nadal odpowiedni komputer jest najlepszy, ale do pracowania w terenie mobilność przydaje się bardzo. Korzystają z takich możliwości głównie osoby, jakie często przemieszczają się pomiędzy klientami, i dla jakich wygoda i mobilność jest bardzo ważna.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,