Podstawowe wiadomości o oprogramowaniu Business Intelligence, jakie są jego możliwości w analizie bardzo dużej ilości danych.

Współczesne narzędzia do zarządzania firmą dają ogromną liczbę informacji, są one doskonałym materiałem do tego, aby je w jakiś sposób przetwarzać i w oparciu o nie podejmować decyzje. Obecnie w większości dużych firm funkcjonują jakieś systemy ERP, w których na bieżąco rejestruje się wszystkie operacje gospodarcze, umożliwiają one także szereg zestawień i analiz.

Oprogramowanie BI

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak coraz częściej kadrze zarządzającej takie analizy przestają wystarczać, bo nie można ich zrobić w oparciu o różne przekroje. Z tego też powodu w pewnym momencie przetwarzanie informacji poszło o krok do przodu i pojawiły się systemy business intelligence i discovery, których główną rolą było zapewnienie odpowiednio dużo informacji danym osobom. W przeciwieństwie do typowych pakietów ERP systemy bezpieczeństwa – (instalacje alarmowe gdańsk) BI zasilane są danymi nie na bieżąco, jak w oprogramowaniu ERP.

Przed ich importem wszystkie dane są przetwarzane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak żeby miały one ustaloną przez system BI postać. Dzięki temu takie informacje można później bardzo wydajnie i różnorodnie obrabiać. Obecnie na rynku działa spora ilość producentów dostarczających niezwykle wydajne oprogramowanie z rodziny Business Intelligence. Konkurencja na tym polu jest coraz większa, lecz także coraz większe jest zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.

Średnim i dużym przedsiębiorstwom już dawno nie wystarczają dane z tradycyjnych systemów ERP, a ostatnio do tego grona dochodzą także małe, rozwijające się dynamicznie, jakie będą potrzebować odpowiednio dużo wiedzieć podczas podejmowania decyzji. Pośród firm które oferują wydajne systemy BI na pewno należy wymienić Qlik, zaczynała ona w roku 1993 od paru osób, aby dwie dekady lat później obsługiwać największe firmy z całego świata. Do najważniejszych narzędzi tej firmy zalicza się system do raportowania QlikViev, który daje całkowicie odmienne metody prezentacji informacji od stosowanych zwykle prezentacji, a równocześnie dający możliwość operowania na bardzo dużej ilości danych w czasie rzeczywistym.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,