W jaki sposób dać sobie radę, kiedy musimy zaopiekować się bliską osobą? Czy niezbędne akcesoria są refundowane?

Opieka o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem lekkim i przyjemnym. Jeżeli musimy zająć się osobą, która nie może tego uczynić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przygotować się do opieki nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od stopnia niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym proponują odpowiednie rozwiązania mające udogodnić choremu codzienne życie. Najbardziej bezsprzecznym potrzebnym sprzętem w okoliczności, gdy chory nie chodzi o własnych siłach są wózki inwalidzkie jak skuter elektryczny Karma KS 343. Jeżeli pojawia się taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, lub po prostu zdecydować się na pieluchomajtki. Osprzęt tego rodzaju nie jest tani ale możemy starać się o refundację z NFZ.

wózek inwalidzki

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra orientacja w chorobie osoby, którą się opiekujemy pomoże nam nadzór zdrowia chorego – dzięki czemu będziemy w stanie określić czy zachodzi polepszenie stanu zdrowia, czy nie. Jeśli któregoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, w tym wypadku możemy użyć profesjonalnej wypożyczalni. Nie pozbawiaj podopiecznego od jego znajomych, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeżeli to możliwe, nie należy jej powstrzymywać od powszednich czynności. Wszelka troska z pewnością się opłaci.

Co, jeżeli nie mogę zająć się chorym sam?

Jeżeli uwarunkowania nie pozwalają Ci na podjęcie pielęgnacji osoby chorej możesz skorzystać z specjalistycznej asysty biegłych opiekunów.

Jak myślisz? Czy opisywany temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w link i przeczytaj praktyczne informacje (https://emanta.pl/) – wciągną Cię totalnie.

Z ich wsparcia możesz skorzystać na godziny bądź zdecydować się na wariant z zakwaterowaniem. Nierzadko są to ludzie z różnymi certyfikatami, specjaliści, którzy nie pozwolą na powstanie odleżyn i uczynią wszystko co w ich mocy, aby choremu funkcjonowało się dobrze. Jeśli z różnych powodów nie możesz zatrudnić opiekuna, możesz skorzystać z pomocy domu opieki bądź opieki domowej. Jeśli zdecydujesz się na dom seniora, upewnij się, że są w nim odpowiednie warunki. Aby chory miał zapewniony właściwy luksus i prywatność, pokoje powinny być dwuosobowe. Pokoje powinny być zaopatrzone w przycisk alarmu, który w razie niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Warto dowiedzieć się jak pensjonariusze pożytkują wolny czas, czy są urządzane dla nich jakieś warsztaty, a także jak prezentuje się sprawa jedzenia, za co doliczane są dodatkowe odpłatności.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,