Inwestowanie w monety

Numizmatyka to nie tylko hobby czy interesujące zajęcie, ale przede wszystkim dobry sposób na inwestowanie pieniędzy. Giełdy monet, portale numizmatyczne czy aukcje internetowe to tylko jedne ze sposobów na sprzedaż bądź pozyskanie unikalnych i wartościowych banknotów i monet.

Na polskim rynku przeważają monety (przejdź złote monety wrocław) złote i srebrne oraz najbardziej popularne monety obiegowe. Jednak najwyższą wartość dla zbieraczy mają monety okolicznościowe z racji ich małej liczby oraz niepowtarzalnej serii. Wartość danej kolekcji zawsze podnoszą zgromadzone w niej kolekcjonerskie unikaty.

Inwestowanie w numizmatykę nie wymaga dużego doświadczenia, bowiem wiele przydatnych informacji można znaleźć na portalach i serwisach numizmatycznych (więcej na tej stronie). By dokładniej zgłębić rynek warto zaopatrzyć się w katalog monet polskich lub katalog banknotów. Obie publikacje dokładnie opisują wybrane serie numizmatów, zarówno tych będących w obiegu jeszcze dość niedawno jak i tych historycznych , warto też sprawdzić skup monet – snmw.pl/skup-wycena/monety/. Wrocław jest siedzibą tego skupu.

Do wyceny numizmatów brane są pod uwagę ich próba (ilość kruszcu zawartego w danej monecie), gatunek, odmiana a także typ monety i data jej emisji. Równie ważnym elementem wpływającym na cenę danego numizmatu jest nakład w jakim dana grupa monet została wybita.

Kategoria: Bez kategorii