Do czego mogą być w danym czasie wykorzystane repliki palnej broni?

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym są repliki ASG. Otóż są to replikami rzeczywistej palnej broni w skali 1:1. Zwykle strzelają plastikowymi kulkami o średnicy 6 mm bądź 8 mm. Choć te drugie nie są często spotykane. Kulka z tego typu palnej broni wystrzeliwana jest z lufy za pomocą powietrza sprężonego lub innego gazu. Potrafi pokonać odległość nawet 100 metrów. Współcześnie produkowane są repliki większości produkowanej na świecie ostrej broni. Repliki ASG najczęściej się dzieli ze względu na napęd.

militaria

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com
Są spotykane więc sprężynowe repliki. Wówczas powietrze jest sprężone przez ruch tłoka naciąganego sprężyną. Militaria te wymagają niestety ręcznego przeładowania po każdym wystrzale. Spotkać w tej klasie da się snajperskie karabiny albo strzelby pump-sction. Repliki ASG na gaz mają kulkę wystrzeliwaną z rufy za pomocą specjalnego gazu lub dwutlenku węgla – militaria.

Dzięki temu znika potrzeba ręcznego przeładowywania broni. Gdyż część gazu reaguje na ruch zamka. W klasie tej najczęściej się spotyka repliki krótkiej broni, tak zwane pistolety. Militaria elektryczne mają specjalny silnik. Zębata przekładnia powoduje ruch tłoka i naciągnięcie sprężyny, która po zwolnieniu ruchem powolnym tłoka gwałtownie spręża powietrze w cylindrze i wystrzeliwuje kulkę. W tego typu technologi są konstruowane różnego rodzaju pistolety maszynowe, subkarabinki ewentualnie maszynowe karabiny, strzelające automatycznym trybem lub półautomatycznym. Obecnie jest to najpopularniejsza jak również najbardziej skuteczna grupa replik używana w airsofcie. Właśnie w takim celu

militaria

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

tworzone są repliki ASG – cqb.pl/repliki-broni-c-272_273.html.

To jest bardzo ciekawa tematyka i warto ją przeanalizować bliżej, więc bez wahania sprawdź szczegóły pod adresem, który znajduje się tu.

Ludzie z ich użyciem organizują różne zabawy i w doborowym towarzystwie spędzają wolne chwile. Niewątpliwie jest to również doskonały sposób na nabycie nawyków potrzebnych do korzystania z prawdziwej broni. Tego typu militaria łudząco są podobne do oryginałów. Większość z nich można dowolnie modyfikować. Da się z tego względu wymieniać podzespoły jak również zwiększać ich funkcyjność. Poprzez przeróżne zabiegi da się przedłużyć żywotność sprzętu, jego siłę, zasięg i celność. Można również wpłynąć na użyteczność ewentualnie wygląd zabawek dodając np. lunetę, celownik laserowy, taktyczne oświetlenie, rączki, pasy nośne itd.

Wobec tego posiadając repliki ASG można wziąć udział w różnych zabawach oraz aktywnie spędzać wolny czas. Co więcej to doskonała rozrywka dla młodych konstruktorów. Opłaci się z tej przyczyny zajrzeć do internetowego sklepu oraz odszukać swą wymarzoną zabawkę.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,