Sieć internetowa – jak na nas oddziałuje, co oferuje, czym zaskakuje?

Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez Internetu. To w nim skupia się duża część życia prywatnego oraz zawodowego wielu z nas.

Internet to źródło wiedzy, możemy w nim wyszukać wszystko, co jest nam niezbędne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ma wątpliwości, że Internet kształtuje określone, konkretne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na list zwrotny trzeba było czekać tygodniami, a czasem przez wiele miesięcy (czytaj o zachowniach kulturowych). Dziś wystarczy wejść na Facebooka czy Instagrama i w ułamku sekundy mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej pograć w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.

ludzie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Skutkuje to tym, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w rzeczywistości. Często nie mamy nawet na to czasu. Pęd życia jest coraz większy (poznaj AlterWEB). Śpieszymy się z domu do pracy, w pospiechu wracamy z pracy do domu. Prościej jest więc w kilka minut zredagować maila niż planować spotkanie w kawiarni, które na pewno zabierze nam co najmniej godzinę z wypełnionego grafiku.

Social media spełniają znaczną rolę w obecnej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe.

Jeżeli Twoim planem na dziś jest znalezienie kolejnego tak nietypowego tekstu jak ten, to bardzo zalecam tę witrynę (http://starocieiantyki.pl/co-skupujemy/skup-starych-monet/). Pomyśl o tym – ona Ci się spodoba.

Rzadziej do siebie dzwonimy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć z powalającą większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich byśmy nie rozpoznali. Innym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Niełatwo go określić, choć wielu użytkowników sieci z pewnością się z nim co najmniej raz zetknęła (darmowe systemy operacyjne). Można powiedzieć, że to krótka, zwięzła informacja, która niekoniecznie musi być wyrażona słownie, może przybrać postać obrazka. Może być sarkastyczna, żartobliwa, ważne, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Internet ma wiele zalet. Możemy w nim szybko i sprawnie wyszukać informacje na wiele tematów. Z sieci internetowej mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są też darmowe systemy operacyjne.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,