Drony – szansa na filmowanie z powietrza

Piękne ujęcia, ilustrujące panoramy miast i pejzaże z powietrza są dzisiaj realne do wykonania nie tylko dla wielkich agencji fotograficznych, lecz również dla każdego wielbiciela fotografii. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia w atrakcyjnej cenie, które umożliwiają kręcenie filmów oraz fotografowanie obiektów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaledwie parę lat temu, aby zrobić dobre zdjęcie terenu oglądanego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doskonałymi fotografami i całym profesjonalnym wyposażeniem. Dziś wystarczy zainwestować w drona.

Jeżeli masz chęć uzyskać zbliżone dane na omawiany temat to odkryj więcej tutaj (https://hbgdansk.pl/), ponieważ znajdziesz tutaj jedynie interesujące informacje na omawiany wątek.

Dron to samodzielne urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, żeby móc doczepić do niego sprzęt wideo. Najczęściej nabywane są drony marki DJI. Starsze wersje współpracowały z urządzeniem do filmowania i fotografowania marki GoPro, najnowsza wersja, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, osobna kamera sportowa nie jest więc potrzebna – klik!.

Nowe urządzenie różni się od swoich poprzedników wieloma udogodnieniami, w tym – wydłużonym czasem pracy obiektu w powietrzu, wynoszącym obecnie 23 minuty, a także możliwością bezpiecznego ruchu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo ważnym ulepszeniem urządzenia jest sprawienie, iż powraca on do miejsca, z którego wystartował, nie tylko wtedy, gdy utraci łączność z pilotem, ale także wtedy, gdy bateria się rozładowuje. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie nagle do jeziora, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Parę lat temu kamera sportowa – polecamy – była prawdziwą rewolucją na rynku wideofilmowania. Urządzenie posiadało specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film w czasie surfowania, czy skoków do wody. Teraz największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza szczycą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym ulepszeniom, z pewnością zdobędzie jeszcze szersze grono wielbicieli, niż jego poprzednicy, szczególnie, że został wypuszczony na rynek w dwóch odmianach: tańszej, dla miłośników amatorskiego filmowania i robienia zdjęć oraz bardziej zaawansowanej, stworzonej z myślą o profesjonalistach. Drony są nieskomplikowane w obsłudze, przystępne cenowo i niewielkie, to przydatny gadżet dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i doskonały pomysł na upominek, szczególnie dla mężczyzny.