Czy najlepszy komputer do gier powinien być zarazem najmocniejszy?

Jeszcze kilkanaście lat temu piksele w niskiej rozdzielczości zdołały zachwycać graczy swoją grafiką. Filmiki, które w tej chwili spowodowałyby jedynie uśmiech politowania, wtedy pobudzały serca i wyobraźnie. To nie grafika była pierwszoplanowa. Kluczową rolę odgrywała fabuła.

Cały szereg graczy bez problemu przypomina sobie takie hity, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwie dekady później sprawa wygląda zgoła inaczej. Gry stały się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy teraz na ekranach coraz większych monitorów, wtedy było nie do wyobrażenia.

Czy już ta chwila, aby wymienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci wydają niepojęte kwoty na stworzenie swoich bestsellerów. Zatrudniają zawodowych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Pragnienia graczy także są co raz większe. Gra nawet z najlepiej opowiedzianą historią nie zdobędzie maksymalnych ocen, kiedy grafika będzie kuleć. Dlatego nie możemy się dziwić, że w gonitwie po jak najbardziej szczegółową produkcję, także powinniśmy brać udział – poprzez cykliczne modyfikowanie swoich komputerów. Czy aby całkowicie cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory potrzebuje ogromną moc przeliczeniową, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa sprawnie nam służyć dłużej niż dwa lata – najmocniejszy i najsolidniejszy komputer do gier.


Wirtualna rozrywka na wyższym poziomie.

link do strony

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj najlepszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Odpowiednia myszka, klawiatura, pad czy monitor ułatwiają jeszcze dokładniej zapuścić się w bajkowym świecie. Całe szczęście najmocniejszy komputer do gier nie musi oznaczać podzespołów rodem z NASA. Nie da się jest jednak pozostać przy starym komputerze, gdy chcemy uruchomić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Wielką zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany hit.

Jeśli użyta w niniejszym artykule retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu medale na zamówienie inne tego rodzaju wpisy – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.