Z jakiego powodu warto mieć zainteresowania?

Wiele osób ma problemy z wyszukaniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Wielu z nich niestety bierze wtedy do ręki smartfon albo włącza komputer i zaczyna grać. Jest to łatwe i proste wyjście, które nie wymaga wysiłku, ale czy najlepsze? Patrząc na młodzież widać, że malejąca jej ilość posiada jakieś interesujące zainteresowania albo chce robić coś nietypowego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą się skupić na graniu i serwisach internetowych, odpuszczając rozwój osobisty i relacje z przyjaciółmi i rodziną. Coraz częściej również komputerowe gry stają się substytutem nauki i rozwoju, ludzie rezygnują z umysłowego wysiłku, bo w końcu najprościej będzie włączyć grę i odizolować się od świata.

A tak naprawdę można znaleźć tyle ciekawych rzeczy, jakie można robić dobrze się bawiąc, a dodatkowo rozwijając swoją pamięć, koncentrację i umiejętność kojarzenia. Doskonałym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (tu znajdziesz ciekawą rozrywkę na niepogodę – łamigłówki i sudoku), doskonale się nadające dla osób bez względu na wiek, oraz najbardziej chyba znana gra (nauka gry na perkusji katowice) na świecie, wymagająca jednak sporo nauki, czyli szachy.

Wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Fakt, każde hobby wymaga niedużego nawet wkładu finansowego, lecz to przeważnie jest jedynie dobra wymówka. Jeśli ktoś zechce uczyć się gry na gitarze, to rzecz jasna jakiś instrument będzie potrzebował, bez tego chyba nic się nie uda. Lecz cała reszta zależy już od motywacji i zaangażowania osoby, która się za to zabiera. W internetowej sieci do ściągnięcia będą najróżniejsze śpiewniki, poradniki i kursy, wręcz na niektórych stronach można znaleźć szczegółowe filmiki pokazujące jak wykonać poszczególne ćwiczenia. Z takim dostępem do wiadomości nie potrzeba się zapisywać na prywatne lekcje, jednak samodzielne ćwiczenie wymaga sporo samozaparcia i ciężkiej pracy. Podobnie uczyć się można wielu innych rzeczy, przykładowo takich jak taniec. Jeśli będzie się miało jakąś koleżankę, która będzie również chciała nauczyć się tańczyć, to wystarczy ściągnąć poradniki dla hobbystów z internetu, poszukać odpowiedniej muzyki i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno po jakimś czasie pojawią się oczekiwane rezultaty.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,