Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kolejnych serii

Gra, która miała swoja premierę w 1933 roku i święciła triumfy pośród ogromu graczy. Okazała się dosłownie i w przenośni strzałem w sedno tego, co najlepsze. realnie, bo to modelowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo ogrom osób został do niej przekonany. Doom, bo o tą grę chodzi to science-fiction, gdzie fabuła odgrywa bardzo duże znaczenie. Ludzkość opanowała wiele planet m.in. Marsa i jego satelity. Na skolonizowanym Marsie zorganizowano bazę wojskową, trafia tam główny bohater, czyli postać, którą możemy prowadzić.

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Główny bohater to buntownik z wyboru, sprzeciwił się strzelaniu do cywilów, zabił swojego oficera i w ramach kary trafił oczywiście do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma być poznany i dzięki któremu ludzkość ma podbić resztę planet układu słonecznego, oraz poznać inne wymiary. Na początku wszystko idzie całkiem dobrze. Ale na jednej z satelitów Marsa dochodzi do wypadku. Z bramy innego wymiaru wychodzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej tego typu informacje otrzymują ludzie na drugiej satelicie. Łączność zostaje zerwana, a my razem z grupą żołnierzy mamy dowiedzieć się, co się tam stało. Doom składa się z trzech dużych epizodów, a każdy liczy po osiem poziomów, ciężko, więc mieć, chociaż chwilę na nudę. Ta gra, doprowadziła do tego, że trudno było pozostałym firmom ją przebić. Nowoczesne, jak na tamte czasy, pomysły graficzne, sterowność postaci, cała szata graficzna jak i świetna fabuła wyprzedzały tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc to, że gracze domagali się kolejnych serii tej genialnie skonstruowanej gry.

Kolejna gra, która spowoduje, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas pogrążył się w chaosie, a jak wiadomo, jeśli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. Dzięki temu złączono fabułę dwóch gier, jedynkę, za którą gracze przepadali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i trzeba temu zaradzić.

Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, nowa treść (http://www.studiotanca.pl/kurs-bachaty-online/) omawia drobiazgowo interesujące zagadnienia, które będą niesamowicie zajmujące.

Jak łatwo się domyślić na czele Inkwizycji stoimy my, czyli główna postać tej gry. Jako przywódca organizacji jesteśmy obarczeni bardzo odpowiedzialnym zadaniem – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy musieli podjąć trudne decyzje, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralnośćpodejmowane przez nią decyzję, odniosą wielki wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Akcja inaczej będzie toczyła się po podjęciu dobrej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy zrobimy jakiś błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najlepsze z obu serii i dodał do tego jeszcze parę bardzo interesujących rozwiązań. Świetna fabuła, genialna oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,