Sprzęt dla zapalonego gracza

Popularność gier komputerowych wzrasta z każdym. Coraz większym wzięciem cieszą się różnego typu imprezy powiązane z tym biznesem. Jest to widoczne choćby w organizowanych na Górnym Śląsku zawodach Extreme Masters, gdzie ekipy z różnych krajów walczą o trofea w kilku grach video.

Aby sprostać rosnącym oczekiwaniom sprzętowym najnowszych gier, firmy produkujące hardware robią co mogą aby wyciągnąć jak najlepsze osiągi ze swoich sprzętów. Oczywiście w większość gier można grać na średniej klasy laptopach czy PC. Jednak jeżeli chcemy napawać się płynnością rozgrywki w najwyższej rozdzielczości, to należy pomyśleć o tym aby znaleźć dla siebie odpowiedni komputer stacjonarny do gier. Faktycznie, konsole są świetnym rozwiązaniem jeżeli mówimy o przystępność oraz łatwość w codziennym użytku. Nie trzeba instalować programów bądź też samych gier. Mimo wszystko, nie mogą one być porównywane z mocą obliczeniową komputerów stacjonarnych. Z dobrej jakości procesora i właściwej karty graficznej można wyciągnąć znacznie więcej jeżeli chodzi o jakość grafiki i płynność samej gry. Kolejną zaletą jest to, iż dobre podzespoły (USB Typu C) przydadzą się nam nie tylko do gier – możemy je wykorzystać np. przy obróbce fotografii. Oczywiście różne gry mogą mieć zróżnicowane wymagania, lecz przy wyborze sprzętu zawsze trzeba kierować się balansem pomiędzy wydajnością CPU oraz płyty graficznej. Zobacz: komputer gamingowy

Płyta główna

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Od lat fani gammingowych komputerów toczą spór z amatorami konsol o to, która platforma jest bardziej wydajna jeżeli chodzi o dostarczenie wyjątkowej rozrywki w gier video. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za komputerami stacjonarnymi jest to, iż można je z biegiem czasu rozbudowywać, przerabiać i dokładać nowe, bardziej wydajne podzespoły. Rozbudowa pamięci RAM, powiększanie zasobów dysku SSD albo też podmiana karty graficznej – tego wszystkiego nie uświadczymy będąc posiadaczami konsol do gier. Wydaje się więc, iż komputer stacjonarny do gier to odpowiedni (choć nie zawsze niskobudżetowy) wybór dla doświadczonych oraz zaawansowanych graczy. Podsumowując – jeśli myślimy o zainwestowaniu w sprzęt do gier komputerowych – wybieramy komputer stacjonarny do gier. Sposobność rozbudowy, dodawanie następnych kart graficznych to jest zaleta, którą doceni każdy szanujący się maniak gier komputerowych. Warto zatem poświęcić odrobinę czasu na wyszukanie odpowiedniego komputera dla naszych potrzeb.