Jak wybrać laptopa? Jaki najlepszy? Pomagamy wybrać

Jeden laptop nierówny drugiemu. Już na etapie przeglądania ofert w sklepach pojawiają się fundamentalne pytania: jakiego laptopa zakupić? Jaki będzie idealny dla moich zastosowań oraz na jakiego warto wydać pieniądze?
Opcji jest przecież wiele, a każdy eksploatator będzie miał inne potrzeby.

Nim podejmiesz decyzję, powinniśmy zadać sobie parę podstawowych pytań. Znacznie ułatwią one wybór odpowiedniego modelu. Jedno z częstych pytań, jakie pada w trakcie wyboru notebooka, dotyczy operacyjnego systemu. Laptopy bywają wyprzedawane z systemem czy też bez niego. Notebook bez oprogRAMowania może być nawet kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z tego, że wytwórca nie wykupuje dla niego licencji na operacyjny system zatem nie musi przez to powiększać ceny, za którą sprzedaje urządzenie. Jeśli idzie o system operacyjny Windows, to jest on coraz to częściej przydzielany do konkretnego komputera, co uniemożliwia instalację systemu na innym urządzeniu.
zakup

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jakie będą Twe indywidualne potrzeby, powinieneś zwracać uwagę na podstawowe wyposażenie laptopa. To ono jest punktem wyjścia do doboru dedykowanych podejść. Brak jakiegoś z elementów może utrudnić użytkowanie notebooka albo też znamiennie zmniejszyć komfort pracy. Laptop musi wyposażony być w stosowne porty, gniazdo sieciowe oraz czytnik kart pamięci. Kamera to następny nierozdzielny fragment laptopa. Bez niej nie można w pełni korzystać np. ze Skype’a. Fabrykanci montują w laptopach kamery przeróżnej jakości.

Przeważnie napotykane mają rozdzielczość 1-2 megapixele. Umożliwia to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze możemy poszukać notebooka z lepszą kamerką. Zawsze opłaca się dokupić dodatkowe zasilacze.