System centralnego odkurzania

Sprawdź, z jakiej przyczyny warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego składa się system centralnego odkurzania oraz w jaki sposób poprawnie go zamontować.

Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego punktu, co niesłychanie utrudnia skuteczne sprzątanie. Nawet owe zassane przez elektroluks zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszelkich. Tradycyjne elektroluksy z reguły nadzwyczaj hałasują. Centralne odkurzacze owych wad nie posiadają. Oczywiście nie znaczy to, że są idealne: są droższe i wymagają wykonania specjalnej instalacji, którą musimy jakoś ukryć w ścianach, pod posadzką lub nad sufitem. Możesz go uznać za luksus, ale taki, na który mnóstwo osób może sobie pozwolić.
Informatyka

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
cena

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest tzw. jednostka centralna. Do jednostki przyłączone są sztywne rurki poprowadzone do zamontowanych w murach gniazd ssących. W trakcie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazda. Jednostka centralna jest odpowiednikiem korpusu elektroluksu mobilnego.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zachęcamy zatem do nowej strony – po prostu naciśnij to krzesło gamingowe i przenieś się do naszego portalu.

Umieszcza się ją poza mieszkalną częścią budynku. W wersji kompaktowej mieści silnik z turbiną generującą podciśnienie, oddzielacz zanieczyszczeń oraz zbiornik, w którym się gromadzą. Gniazda wciągające najlepiej rozmieszczać w centralnej części domu.

W większości przypadków do obsługi całej kondygnacji starczy jedno gniazdo. W trakcie odkurzania używa się elastycznego węża, którego koniec wkłada się do pobliskiego gniazda.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,