System centralnego odkurzania

Sprawdź, z jakiej przyczyny warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego składa się system centralnego odkurzania oraz w jaki sposób poprawnie go zamontować.

Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego punktu, co niesłychanie utrudnia skuteczne sprzątanie. Nawet owe zassane przez elektroluks zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszelkich. Tradycyjne elektroluksy z reguły nadzwyczaj hałasują. Centralne odkurzacze owych wad nie posiadają. Oczywiście nie znaczy to, że są idealne: są droższe i wymagają wykonania specjalnej instalacji, którą musimy jakoś ukryć w ścianach, pod posadzką lub nad sufitem.

Masz zamiar przejrzeć więcej na podobny temat? Żaden problem. Musisz wyłącznie najechać na podane hiperłącze do serwisu (https://van-care.pl/product-category/kompletne-zestawy/vw/) i przejdziesz na inną witrynę.

Możesz go uznać za luksus, ale taki, na który mnóstwo osób może sobie pozwolić.

Informatyka

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
cena

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest tzw. jednostka centralna. Do jednostki przyłączone są sztywne rurki poprowadzone do zamontowanych w murach gniazd ssących. W trakcie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazda. Jednostka centralna jest odpowiednikiem korpusu elektroluksu mobilnego. Umieszcza się ją poza mieszkalną częścią budynku. W wersji kompaktowej mieści silnik z turbiną generującą podciśnienie, oddzielacz zanieczyszczeń oraz zbiornik, w którym się gromadzą. Gniazda wciągające najlepiej rozmieszczać w centralnej części domu.

W większości przypadków do obsługi całej kondygnacji starczy jedno gniazdo. W trakcie odkurzania używa się elastycznego węża, którego koniec wkłada się do pobliskiego gniazda.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,