Metoda na utrwalenie wspomnień także w bardzo ekstremalnych okolicznościach

Od zawżdy mamy pragnienie (być może nie wszyscy) sprawdzenia własnych możliwości cielesnych i psychicznych. Można to robić w przeróżny sposób, wędrując po górach, biegając w maratonach czy pokonując jakieś niesamowite dystanse. We wszystkich przytoczonych dyscyplinach poddajemy własny organizm testom częstokroć na granicy jego możliwości. Właśnie chyba to osiąganie granic możliwości jest dla ludzi w najwyższym stopniu pociągające. Jest to jedną z kluczowych naszych cech.

gopro

Źródło: http://kamerynakask.pl/
Współczesny świat kusi nas możliwością rejestrowania wszystkich naszych działań jak też dzielenia się tym z innymi, tym bardziej że obecnie jest to niezwykle proste. Nowoczesne przyrządy fotograficzne, np. Sony Action Cam- , dają nam możność nie tylko wykonywania fotografii lecz również (po podłączeniu ich do komputera) opublikowania ich w internecie.

Jeśli ciekawi Cię problematyka omawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://www.it-solve.pl/software-house-lodz/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Prawie na bieżąco można się chwalić znajomym naszymi osiągnięciami lub po prostu przechować ważne dla nas fotografie w wirtualnej biblioteczce.

Co jednak robić gdy osiągniemy już granice naszych możliwości? Jeśli chodzi o sport można iść krok dalej i zacząć praktykowanie sportów ekstremalnych w rodzaju speleologia, latanie na lotni i tym podobne aktywności. Pojawia się wówczas pytanie, jakim sposobem uwiecznić nasze poczynania w tak skrajnych warunkach. Standardowe urządzenia nie sprostają takowym zadaniom, w tym przypadku potrzeba sprzętu w wyższym stopniu trwałego.

gopro

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Takowe warunki spełni specjalistyczna kamera do sportów ekstremalnych. Pozwoli nam ona uchwycić na nośniku (zazwyczaj karcie pamięci) wszystko to co się dzieje w czasie przeprowadzania akrobacji powietrznych bądź też odsłaniania tajemnic jaskiń. Rzecz jasna urządzeń tego rodzaju mamy wiele. Jedną z najpopularniejszych jest kamera do sportów ekstremalnych określona jako Gopro hero 4 silver. Aparat ten jest niezwykle mocny, odporny na uderzenia, zaopatrzony w praktyczne mocowanie na hełmie bądź w odmiennym miejscu tak, by można było w bezpieczny sposób z niego korzystać. Kamera ta wyposażona jest w wiele trybów kamerowania tak, ażeby wykonalne było filmowanie w najbardziej skrajnych warunkach. Kamerę gopro hero black stworzono w taki sposób, by możliwym było kamerowanie nawet w głębinach wodnych (do głębokości 40 metrów).