fotografia

Od zawżdy mamy pragnienie (być może nie wszyscy) sprawdzenia własnych możliwości cielesnych i psychicznych. Można to robić w przeróżny sposób, wędrując po górach, biegając w maratonach czy pokonując jakieś niesamowite dystanse. We wszystkich przytoczonych dyscyplinach poddajemy własny organizm testom częstokroć na granicy jego możliwości. Właśnie chyba to osiąganie granic możliwości jest dla ludzi w najwyższym stopniu pociągające. Jest to jedną z kluczowych naszych cech.

Continue reading

Fotografia towarzyszy ludziom stosunkowo długo i to, jak nadzwyczaj odmieniła swe oblicze od czasu jej powstania, w zasadzie zdumiewa. Z pewnością warto jest się przyjrzeć procesom, jakie ją ukształtowały i spostrzec, jak wielki wpływ na świat ma dotychczas. Kiedyś zdjęcia robiło się rzadko oraz na większe okoliczności. Na ogół rodzinne pamiątki trzymane były w tradycyjnych albumach oraz swym czarno – białym pięknem zachwycają do dzisiaj. Fotograf był osobą o wyjątkowych kompetencjach, gdyż umiał posługiwać się aparatem, którego ustawienia zawsze były manualne, co oczywiste.

Continue reading

Ile razy było tak, że chcieliśmy aby nasz film miał również ujęcia robione z góry, gdyż pragnęliśmy udowodnić jak wspaniale wygląda jakiś napis ułożony z kwiatów, albo po prostu chcieliśmy pokazać ilość osób, która z nami była? Dzisiaj to wszystko jest możliwe, a co więcej możemy to osiągnąć bez żadnego trudu. Starczy, że okupimy się w odpowiednie narzędzie, które zasilane jest niewielkimi silniczkami i równocześnie sterowane jest zdalnie z ziemi.

Continue reading