Straż pożarna – kilka zdań o tym bardzo niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Ogień jest żywiołem, który to jest pod bardzo ścisłą kontrolą ludzi – pozbawiony tego konkretnego nadzoru, z naszej codziennej pomocy człowiekowi ma możliwość stać się kataklizmem, zdolnym pogrzebać dosłownie wszystko na swojej własnej drodze we wręcz rekordowym tempie.

monitor połączony z xbox one

Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Toshiba STOR.E ART 4

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Przypadków, kiedy ogień niszczy każdą rzecz na swojej ścieżce obecnie jest o wiele mniej, lecz do tej pory zdarza się, iż „wybucha” niszcząc, a nawet i zabierając życie. Nie zadziwia więc fakt, że stworzono specjalne oddziały przeznaczone do walki z jego siłą na co dzień.
Niebezpieczeństwo powiązane wraz z ogniem jest naprawdę ogromne – pomimo naszej kontroli nad nim, tak naprawdę w jednej chwili możemy dosłownie poczuć, jak ten konkretny żywioł ma możność dotkliwie poranić albo nawet i zabić, wystarczy, iż z ledwością dotkniemy go, a nawet i po prostu nazbyt blisko niego podejdziemy. Jedna iskra w jakimś nieodpowiednim miejscu ma możliwość spowodować, iż wybuchnie pożar – niewiarygodnie często dzieje się w ten sposób w momentach, gdy jesteśmy rozkojarzeni albo po prostu nie uważamy. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia – im jest większy tym trudniejsza bywa z nim walka. Straż pożarna jest specjalnym oddziałem, który wzywamy zawsze, kiedy ujrzymy ogień w miejscu, gdzie być wcale nie powinien. Dokładnie tak jak policja walczy z przestępczością, dokładnie tak strażacy walczą z najbardziej śmiercionośnym z żywiołów.

Praca tego konkretnego typu nie jest przeznaczona dla każdej osoby – aby zostać strażakiem trzeba posiadać duże poczucie odpowiedzialności, być tak naprawdę niewiarygodnie uodpornionym na silny stres oraz niewiarygodnie częstą presję. Potrafić podejmować bardzo szybko decyzje, oraz ponad wszystko być całkowicie gotowym aby rzucić na szalę swoje życie, by chronić innych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,