Opublikowanie swojej książki: w jaki sposób można to zrobić?

O wydaniu własnej książki marzy naprawdę mnóstwo osób. Oczywiście zanim książka zostanie wydana musi zostać napisana, oddana do recenzji, a dopiero później przesłana do wydawnictwa, które być może zainteresuje się tym, aby ją wydać. Droga do wydania własnej książki jest więc naprawdę długa. Jak ją pokonać?

Napisanie książki do bez wątpienia pierwszy krok do jej opublikowania. Jeśli mamy już przygotowany maszynopis własnej książki trzeba ją oddać do recenzji. Osobą, która ma dokonać recenzji może zostać ktoś spośród naszej rodziny bądź przyjaciół.

Czy niniejszy wpis jest dla Ciebie cenny? Jeśli tak, to bez wątpienia zaintryguje Cię także to wiarygodne opracowanie (https://mdbplayground.pl/zory/) – traktuje o zbliżonej problematyce.

Pozytywna recenzja książki sprawi, że naprawdę intensywnie zaczniemy sobie stawiać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na nurtujące autorów pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru są wielkie wydawnictwa, ale też wydawnictwa małe, w których koszt przeniesienia książki na papier trzeba będzie wziąć na siebie. Jeżeli więc chcemy trochę zaoszczędzić na kosztach jej wydania warto zastanowić się, czy nie korzystniejszym rozwiązaniem będzie self publishing. Przekładając self publishing na obowiązujący w naszym kraju język można użyć sformułowania „samowydawanie” – pozyskaj dodatkowe informacje. W wielkim skrócie znaczy to, że książkę będziemy publikować sami bez konieczności przesyłania stworzonej przez siebie książki do wydawnictwa.

książka

Autor: The Orl
Źródło: http://www.flickr.com

Samomydawanie bardzo różnych książek cieszy się aktualnie naprawdę dużą popularnością w różnych miejscach globu. Rozpoczynający swoją przygodę z publikowaniem autorzy stawiają na samowydawanie napisanych przez siebie książek w przeróżnej, nie tylko w tradycyjnej formie książki na papierze – dowiedź się więcej. Równie często decydują się oni na wydanie swojego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się największą popularnością w zasadzie z jednego, bardzo istotnego powodu: jest po prostu zdecydowanie tańsze niż samowydanie książki w klasycznym, papierowym wydaniu.

Decydując się na samowydawanie książki, od nas tylko zależy, w jakiej ilości egzemplarzy postanowimy ją wydać. Równie dobrze możemy wydać tylko trzy tomiki, które sprezentujemy znajomym, jak i dwa tysiące egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tak dużej ilości egzemplarzy ma w ogóle sens? Gdzieś przecież trzeba będzie je sprzedać, a z tym można mieć już niemały problem. Może więc jednak publikację książki lepiej powierzyć profesjonalnemu wydawnictwu?
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,