Maszyny powiększające wydajność i wydobycie

Istota ludzka, dążąc do ulepszenia warunków bytu, do coraz to pełniejszego i bardziej łatwego zaspokojenia swoich pragnień materialnych, zaczął obsługiwać się przyrządami, maszyneriami, a w końcu maszynami.

serwer

Autor: ell brown
widok - dom

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Machina jest produktem człowieka, zagwarantowanym do wykonywania pracy użytecznej kosztem siły.

Namawiamy – naciśnij tutaj program do ewidencji czasu pracy i wejdź na kolejną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie świeże i rzetelne artykuły.

Nadzwyczaj trudna praca w sztolniach jest już w całości zmechanizowana przy użyciu ciężkich pogłębiarek, pogłębiarek, zwałowarek, oraz przenośników. W górnictwie w coraz to szerszym zakresie używa się maszyny, dzięki którym powiększa się wydajność i wydobycie, również usprawnia warunki bezpieczeństwa pracy.

Mining machinery używane w sztolni podziemnej, to maszyny i urządzenia do urabiania, ładowania, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, bądź chodzące. Machiny i narzędzia do przeprowadzania wyrobisk roboczych, to urządzenia samojezdne, czy też przesuwne. W kopalnictwie wykorzystywane są również urządzenia stacjonarne, które za pomocą lin przewożą prowadzone wzdłuż szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, materiałami, albo ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się odpowiednie narzędzia przygotowawcze, ochronne i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są maszyny do sortowania, ubogacania i odsączania, oraz przewozu odnajdujące się na nawierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to maszyny stacjonarne.
Aktywność i struktura sterowania powinny być przystosowane do człowieka.

Procedura obsługiwania maszyny, szybkość jej ruchów, rozlokowanie rękojeści i pedałów, oświetlenie, ułożenie ciała obsługującego mają ogromny wpływ na staranność i rytm pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,