Rynek pracy za kilka lat: co się niezadługo odmieni?

Jakie umiejętności zawodowe intensyfikować w obliczu dynamicznie następujących zmian gospodarczych?
Identyfikacja w największym stopniu pożądanych na rynku zawodów i umiejętności jest w praktyce realna tylko przez określenie prądów rozwoju poszczególnych specjalizacji.

Największa ilość nowych zawodów pojawić się może w sektorach, które rozwijają się obecnie bardzo dynamicznie, zatem telekomunikacyjnym i informatycznym. Przykładem takiego zawodu jest testowanie aplikacji mobilnych.

Ciekawi Cię ten materiał? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij tutaj – ta nasza strona (https://magazynauto.pl/wiadomosci/tym-autem-koreanska-firma-moze-zdobyc-europe-genesis-gv70,aid,471) publikuje pokrewną tematykę.

Specjalizacje owe będą generować innowacyjne miejsca pracy, nastręczające dokładnie sprecyzowanych zdolności o „niszowym” zakresie. Prognozuje się, że będą poszukiwani, deficytowi już obecnie, teleinformatycy i mechatronicy, a również profesjonaliści sieciowi, wyspecjalizowani w planowaniu, WDrażaniu a także administrowaniu sieci komputerowych.

komputer - rzut

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Badacze przewidują, że identycznie prężnie, jak w odcinku ICT, miejsca pracy pojawiać się będą w specjalizacji biotechnologicznej. Można uznać ją za wiodącą z uwagi na możliwość wykorzystania jej w różnych dziedzinach przemysłu. Znaczące będą także takie gałęzie gospodarki jak ekologia, nanotechnologia i energetyka. Kolejną odmianę zawodów przyszłości tworzą zawody „internetowe”, np. projektant serwisów i sklepów online czy analityk internetowy.

Do niej przynależą też te połączone z organizacją oraz sposobem prezentacji treści stron internetowych bądź opracowywaniem strategii jednostki, dotyczącej komunikacji z pomocą poczty e-mail channel specialist. Przyszłość stoi też przed wszelakiego rodzaju „tradycyjnymi” usługami, np. finansami czy edukacją.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,