PlayStation 4 i Xbox One – Innowacje wśród konsol do gier

Rodzina Playstation powiększyła się o nowiutką, stacjonarną konsolę. Jej pojawienie się zapowiada nadejście kolejnej generacji. Posiada niezwykły wygląd, bardzo wygodny gamepad z kilkoma zajmującymi fortelami, przejrzysty interfejs, możliwość włączenia programu kilkanaście sekund po zaczęciu jej instalacji, możliwość zarejestrowania ostatnich kwadransa rozgrywki.

Jest oczywiste, w życiu ważne jest pierwsze wrażenie. PlayStation 4 zrywa

Postać w grze komputerowej

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

ostatecznie ze starą estetyką oferując umiarkowany, trochę futurystyczny image. Obiektywnie biorąc, nowa konsola PlayStation 4 ma bardziej praktyczną i bardziej dojrzałą stylistykę. Konsola wygląda bardzo elegancko i trochę zagadkowo. Taka budowa pozwala także na coś, co pozostało zlekceważone w PS3, innymi słowy możność ustawienia aparatu pionowo. Zastanawiając się czy PlayStation 4 to konsola innowacyjnej generacji, odpowiedź jest stanowczo naturalnie tak. Sony udało się zbudować konsolę, która to nie tylko wspaniale wygląda, ale również doskonale sprawdza się w tym, do czego została zbudowana.

Biały pad do gier komputerowych

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com

Konsola PlayStation 4 wychwalana jest m.in. za design, wyciszenie, ogromną wydajność, nadzwyczajnie zaprojektowany kontroler i porządnie funkcjonującą kamerkę. O wyglądzie samej konsoli można rzec, że jej elegancka forma jest odpowiednia do wszystkich wnętrz i będzie je zdobić. Oryginalna postać Xbox one to coś więcej aniżeli tylko konsola do gier. To multimedialne główny punkt przyjemności, przy pomocy którego porozmawiasz przez Skype z przyjaciółmi, obejrzysz telewizję, podzielisz się ze znajomymi nagranym przed momentem fragmentem meczów albo uruchomisz komendą głosową wyjątkowy film.

A wszystko to bez zatrzymania zabawy. Nowiusieńki, w dużej mierze lepszy sensor Kinect również przemodelowany kontroler, pozwolą na praktyczne sterowanie wszystkimi funkcjami nowego Xboxa one. Xbox one charakteryzuje się doskonałą integracją z TV, niezłą indeksem tytułów początkowych, sposobnością wstecznego nagrywania rozgrywki i późniejszej odsłony tego materiału. Intuicyjny interfejs, pożyteczny kontroler, opcja kierowania narzędziami podłączonymi do Xboxa one przy pomocy dyspozycji głosowych.