Jak prezentuje się w testach lumix gx7? Co warto wiedzieć o tym modelu? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pod względem budowy i wyglądu model lumix gx7 jest z pewnością inny od wcześniejszego modelu – gx1. Nowy model jest nieznacznie większy od poprzednika, chociaż kształt korpusu nie nie uległ zmianie jakoś specjalnie, to jest on na pewno bardziej szeroki oraz wyższy. Również grubość najistotniejszej części aparatu zwiększyła się trochę.

Jeśli mówimy o jakości wykonania, to nie można mieć żadnych obiekcji do gx7. Jego korpus jest wykonany ze stopu magnezu, więc jest solidny i wytrzymały. Cała konstrukcja jest odpowiednio sztywna, natomiast poszczególne elementy obudowy właściwie pasują. Stylistyka jest na najbardziej zadowalającym poziomie. Są do kupienia różne wersje kolorystyczne, ciekawe jest jednakże srebrne wykończenie górnej i dolnej części aparatu z czarnym środkiem. Razem ze srebrną wersją obiektywu daje to efekt rewelacyjnej całości.

fotograf amator

Autor: Jackie.lck
Źródło: http://www.flickr.com

Na pierwszy rzut oka może przypominać stary analogowy aparat. Jeśli ktoś preferuje takie właśnie klimaty, to z pewnością będzie zauroczony. Wersja w całości czarna jest piękna i stylowa, lecz bardziej wygląda jak nowoczesny aparat cyfrowy. Lumix gx7 – w sklepie fotgraficznym – zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym, a jego napięcie wynosi 7.2 V i pojemność 1025 aAh. Według instrukcji jego wydajność może wynieść do około trzystu pięćdziesięciu zdjęć, jeśli podłączymy obiektyw. Jednakże liczne testy wskazują na to, iż pełen akumulator wystarcza nawet do 600 zdjęć.zdecydowanie zapoznaj się z ofertą na www.reklamywiktor.plW takim modelu jesteśmy w stanie zauważyć kilka zmian, szczególnie w obszarze elementów sterujących. Poszczególne z nich zmieniły swoje miejsce, pojawiły się też nowe elementy. Menu w gx7 ma strukturę charakterystyczną dla tego rodzaju modeli Panasoninca.

Graficznie prezentuje się to bardzo podobnie, jak w modelu g6. Jest ono podzielone na 5 najistotniejszych kategorii. Czyli znajduje się tam menu fotografowania, filmowania, są ustawienia własne, konfigurację oraz menu odtwarzania. Jak wciskamy menu może przenieść nas bezpośrednio do ostatniego używanego elementu menu. Trzeba jeszcze dodać, że jak liczba elementów w danej kategorii jest duża, to dzielimy ją wtedy na kilka podstron. Ten aparat jest idealny do różnych zastosowań, z pewnością korzystnie bliżej się nim zainteresować. Rewelacyjnie wypada w różnych testach, jest wybierany przez wiele osób, a firma Panasonic w rzeczy samej dopięła wszystko na ostatni guzik, żeby był to model jak najlepszy. Szkoda by było tego nie wykorzystać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,