Co może dać switch zarządzalny oraz czy jest to drogie urządzenie?

Jest to urządzenie, które służy do połączenia sieci LAN. Za pomocą tego Urządzenia możemy uporządkować oraz rozbudować sieć, która funkcjonuje w mieszkaniu lub w firmie.
Przed zakupem takiego urządzenia jak switch należy sobie udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wiele sprzętów będzie do niego podpięte.

Związane jest to z tym, żeby nie nabyć przełącznika, do jakiego nie będziemy w stanie podłączyć innego nowego komputera. Innym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę jest pasmo pracy, czyli prędkości, na jakich tego typu switch funkcjonuje. Zazwyczaj jest to 10, 100 i 1000 MB/s. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, gdy przesyłamy pomiędzy swoimi komputerami olbrzymie pliki. W takiej sytuacji przepuszczalność 1000 megabajtów jest bardzo przydatna i pomocna. Switche niezarządzalne są to urządzenia łatwiejsze w obsłudze i mniej kosztowne niżeli ich zarządzalne odpowiedniki.
switch

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowy parametr każdego switcha to ilość i rodzaj posiadanych przez niego portów. Najmniejsze przełączniki są wyposażone w kilka gniazd, a największe mają ich ok.

Następna strona, która posiada informacje na poniższy temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To ważne, więc idź tutaj mercor sa centrala oddymiania i dowiedz się dużo wątków.

48 lub 96. Należałoby także zwracać uwagę na typ oraz ilość dodatkowych portów, które pozwolą na przykład na łączenie wieżowe switchów lub podłączenie różnych sprzętów. Zdolności switcha zarządzalnego są niezwykle różne. Wiele z nich nadaje się wyłącznie do użycia w konkretnych przypadkach. Podobnie jak w przypadku różnorodnych urządzeń elektronicznych, tak gdy kupujemy switcha należałoby się zastanowić czy dodatkowe funkcjonalności oraz naturalnie niezwykle kosztowne, będą nam w ogóle konieczne. Każda dodatkowa opcja switch-a to są kolejne setki a często też tysiące złotych. Skala cen switcha jest niezwykle znaczna.

Dostępne są urządzenia kosztujące kilkaset lub kilka dziesiątków tysięcy zł. Korzystniej nabyć jest urządzenie prostsze, które spełnia podstawowe wymagania, niż kupić przełącznik z mnóstwem możliwości, które będą nieczęsto używane.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,