Co prezentują obecnie drony, wykaz najbardziej popularnych ich typów jakie są dostępne w sklepach.

Drony od jakiegoś czasu przebojem wdarły się do naszego życia. Wcześniej tego typu urządzenia wykorzystywało głównie przez wojsko, a jak to z technologiami wojskowymi bywało, ich koszty do najniższych nie należały. Tymczasem od kilku lat bez problemów kupić można w sklepach latające urządzenia, kosztujące od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Te pierwsze urządzenia

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

to zwykłe zabawki, chociaż i nimi można całkiem przyjemnie latać. Za to drony z górnej półki to profesjonalne urządzenia, niekiedy potrafiące udźwignąć kilka kilogramów i mające możliwość latania przez długi okres czasu. Za kwotę około tysiąca złotych nabyć już można ciekawie wyposażonego drona, który posłuży nie tylko w formie zabawki, lecz również sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za cenę powyżej trzech tysięcy pozwolą już na to, aby nie tylko udźwignąć aparat czy kamerę, ale także sterować nimi zupełnie niezależnie od samego urządzenia latającego. Możliwości takie bardzo się przydają, jeśli będzie się na przykład chciało kręcić coś z lotu ptaka.Właśnie w tym przedziale cen mieści się bardzo zaawansowany technologicznie DJI Dron Phantom 3 Advanced.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na ów ciekawy temat? Namawiamy w takim razie na naszą kolejna stronę – można zobaczyć tam (https://manima.pl/pl/products/zabawki/dla-niemowlat/interaktywny-kroliczek-alilo-honey-bunny-g6-lampka-nocna-odtwarzacz-mp3-rozowy-22036) link i trzeba w niego kliknąć.

Posiada on cztery silniki, więc jest zaliczany do grupy quadocopterów. Waga jego wynosi ponad kilogram, przez co będzie mógł swobodnie podnieść zaawansowany nawet aparat czy kamerę

dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com

.

Urządzenia z tej rodziny posiadają dość zaawansowane możliwości sterujące, przy pomocy lokalizatora GPS pozwalają na bardzo dokładnie ustalenie pozycji drona, a tym samym gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i sterowania samym lotem. Jeszcze wyższy przedział cenowy, ale też dużo większe możliwości prezentuje 3DR Dron Solo. Cena jego na dzień dzisiejszy oscyluje w pobliżu 7 tysięcy złotych, dedykowany jest on przede wszystkim do filmowania. Urządzenie to posiada programowalny w dużym zakresie, z jednoczesnym bardzo intuicyjnym, prostym sterowaniem. Przeznaczone jest dla użytkowników, jacy chcą się skupić na tym, żeby wykonać jak najlepsze ujęcie, a nie na kierowaniu samym dronem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,