Co to jest broń ASG i jakie istnieją jej rodzaje?

Air Soft Gun lub inaczej ujmując replika broni palnej w przedziale 1:1, które mogą strzelać najczęściej przy pomocy wykonanych z plastiku kulek 6 milimetrowych (BB) o wadze najczęściej 0,11 do 0,43 gram.
Najczęściej jednak spotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.

reżyser

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com

Dom o Zielonych Progach
Rzadko natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 mm. Tego typu repliki są stosowane podczas rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają systemy, które przybliżają ich działanie do prawdziwych odpowiedników. Chodzi tutaj o hop-up (podkręcanie kulki tak, żeby leciała po względnie płaskiej trajektorii) oraz tzw. Blow-Back (ruch zamka musi być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka imitującego zachowanie realnej broni). Repliki ASG zaliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu piłeczki jest wykorzystywane skompresowane powietrze bądź gaz.
ból

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są one klasyfikowane jako broń, w przeciwieństwie do dla przykładu wiatrówek, gdyż wylotowa siła kulki ASG jest bardzo mała. Istnieją trzy kategorie replik ASG. Istnieją repliki sprężynowe, które wielokrotnie są najtańsze. Istnieją repliki ASG gazowe oraz repliki elektryczne, które zazwyczaj są najbardziej kosztowne. W przypadku takiego typu broni potocznie nazywanej elektryk, zazwyczaj są to repliki broni długiej, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest jedynym fenomenem w kwestii zestawienia mechanizmu replik elektrycznych z ogólną zasadą funkcjonowania modeli sprężynowych.

Nie ociągaj się – czytaj artykuł o wątku, który tutaj zaprezentowaliśmy. Dużo detali odkryjesz we wpisie dołączonym pod podanym linkiem.

Repliki elektryczne rodzaju ASG cechują się tym, że posiadają możliwość prowadzenia ognia ciągłego, posiadają także znaczny zasięg i cechują się szybkostrzelnością. Inne, także spotykane rozwinięcie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

W modelach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu „green gus’u” Jest to propan z niewielką domieszką silnikowego oleju. Może być także wykorzystany tutaj dwutlenek węgla. W tym przypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się dawce gazu, która jest dozowana przez zawór.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,