Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, ale wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od długiego czasu są obecne w naszym otoczeniu, dzisiaj w większości domów, mieszkań i biur znaleźć można czy to duży komputer stacjonarny, czy też lekki, niewielki laptop. Wielu ludzi używa komputerów do pracy zawodowej, lecz równie dużo, jeżeli nie więcej na sprzęcie komputerowym lubi sobie raz na jakiś czas pograć. Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, ale wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory były bardzo wolne, jak na dzisiejsze warunki, a o monitorze kolorowym mało kto słyszał. Lecz mimo że sprzęt był jaki był, to i tak wtedy wyprodukowano mnóstwo nieśmiertelnych tytułów, jakich najważniejszą cechą była grywalność i prostota. Jak wiedzą chyba wszyscy, minione kilka lat to bardzo duży wzrost komputerowej technologii. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci spor staniały i wszystko to przyczyniło się do ogromnej popularności komputerów.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające informacje na ciekawiący Cię temat. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis ulotki nowy sącz.

Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie mocno się zmieniły gry pc, wręcz można powiedzieć, że to gracze w dużej mierze napędzili rozwój sprzętu komputerowego.

Chyba każdy, kto ma komputer od czasu do czasu lubi sobie pograć w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze niedawno bardzo popularne były gry przygodowe, w których grający głównym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał zagadki i zdobywał doświadczenie. Sprzedawane one były w pudełkowych wersjach i najczęściej można w nie było grać jedynie samemu. Upowszechnienie sieci internetowej odmieniło również rynek komputerowych gier.

Oczywiście tytuły na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () w dalszym ciągu są często kupowane przez grających i cieszą się niesłabnącą popularnością, ale coraz większa ilość graczy zaczyna sięgać po gry w sieci internetowej. Dość często są one za darmo, choć i tak żeby coś można było w nich zdobyć, to powinno się zakupić jakąś broń lub wyposażenie, a oprócz tego zagrać w nie można z resztą graczy. Szczególnie dużą popularność zdobywają w ostatnim czasie gry minecraft – , stwierdzić wręcz można że gra ta stała się fenomenem internetu.